Pogoda jutro Pogoda Poznań
1-7

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Wojskowi będą świętować w Poznaniu? Mecz Lech - Legia zadecyduje o mistrzostwie
sk | aktualizacja: Niedziela, 5 2018 roku, godzina 13: 2

Losy mistrzostwa Polski będą ważyć się do ostatnich chwil sezonu 2016/17. Legia Warszawa może zapewnić sobie tytuł na INEA Stadionie.

Wojskowi będą świętować w Poznaniu? Mecz Lech - Legia zadecyduje o mistrzostwie
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

W 36. kolejce Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Wisłą Kraków. Ten wynik zapewnił Kolejorzowi trzecie miejsce w tabeli, ale nie miał większego znaczenia w kontekście walki o mistrzostwo, ponieważ swoje spotkania wygrały również Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok.

Legia ma obecnie 67 punktów, Jagiellonia 64, a Lech 60. 20 maja Kolejorz podejmie Wojskowych, a zespół z Białegostoku zmierzy się z Wisłą Płock.

Jeśli Jagiellonia nie zdoła pokonać Wisły, to Legii tytułu nie odbierze nawet porażka z Kolejorzem. Wojskowi muszą wywalczyć na INEA Stadionie przynajmniej punkt, żeby świętować mistrzostwo bez oglądania się na rywali. Przy równej liczbie punktów mistrzostwo pojedzie na Podlasie.

Od kilku dni spore kontrowersje wzbudza ewentualna dekoracja warszawiaków na obiekcie przy Bułgarskiej. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w najbliższych dniach.