Pogoda jutro Pogoda Poznań
7-6

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Warta Poznań o krok od awansu do I ligi. W sobotę hitowe starcie z Radomiakiem
sk | aktualizacja: Niedziela, 5 2018 roku, godzina 13: 1

Kibice Warty Poznań już na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek II ligi mogą cieszyć się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Warta Poznań o krok od awansu do I ligi. W sobotę hitowe starcie z Radomiakiem
fot. Roger Gorączniak
Wyjazdowe spotkanie z Wisłą Puławy było bardzo istotne, bo na obecnym etapie sezonu Zieloni nie mogli poradzić sobie na wpadkę. Drużyna Petra Nemeca długo nie mogła sforsować defensywy rywali, ale w samej końcówce na listę strzelców zdołali wpisać się Cierpka i Piceluk.   Wisła Puławy - Warta Poznań 0:2 (0:0)   Bramki: Piceluk 85', Cierpka 93'   Po sobotnich i niedzielnych spotkaniach czołówka tabeli wygląda następująco (w nawiasie liczba rozegranych meczów): 1. GKS 1962 Jastrzębie 58 pkt. (29) 2. Warta Poznań 57 pkt. (31) 3. ŁKS Łódź 53 pkt. (30) 4. Radomiak Radom 53 pkt. (31) 5. Garbarnia Kraków 49 pkt. (30) 6. Siarka Tarnobrzeg 45 pkt. (29).   Awans uzyskają pierwsze trzy zespoły, czwarty zagra w barażach. Rywalizacja zakończy się po 34. kolejce. W najbliższą sobotę Warta podejmie w Ogródku Radomiaka. Jeśli Zieloni wygrają, a punkty zgubią Garbarnia i Siarka (oba zespoły 16 maja rozegrają zaległe spotkania), to Warta już za tydzień będzie mogła świętować awans do I ligi. Ostatni raz na tym poziomie poznański zespół występował w sezonie 2012/13.