Pogoda jutro Pogoda Poznań
12-1

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

W sobotę Noc fortyfikacji. W programie m.in. „ucieczka z twierdzy”
KaT | aktualizacja: Czwartek, 1 2018 roku, godzina 18: 0

To prawdziwa gratka dla osób interesujących się poznańskimi fortyfikacjami.

W sobotę Noc fortyfikacji. W programie m.in. „ucieczka z twierdzy”
materiały prasowe

- Podstawowe założenie jakie przyświeca organizatorom to popularyzacja architektury militarnej i turystyki niekonwencjonalnej. Zbliżające się święto miłośników fortów, bunkrów i podziemi to blisko 20 wydarzeń w całej Polsce, od Przemyśla, przez Warszawę, Włocławek, Toruń po Poznań - wyjaśnia zespół PoPodziemiach.pl, jeden z organizatorów wydarzenia.

Co będzie można zobaczyć w nocy z soboty na niedzielę? Jedną z atrakcji jest możliwość nocnego zwiedzenia Fortu 4a z przewodnikiem. Zwiedzanie zakończy się ogniskiem. Koszt to 20 złotych. Nieco więcej, bo 50 złotych, trzeba zapłacić za uczestniczenie w „Fortress Night Adventure” - zwiedzanie poznańskich fortyfikacji z przewodnikiem. Będą to miejsca niedostępne dla turystów. W tym przypadku uczestnikami mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie. Organizatorzy zdradzili, że jednym ze zwiedzanych obiektów będą podziemia XVII wiecznego klasztoru oo. Karmelitów Bosych na wzgórzu św. Wojciecha. - W klasztorze podczas ostatniej wojny światowej podziemia zostały zamienione na schron przeciwlotniczy oraz lazaret.

Następna opcja to nocna wyprawa samochodowa szlakiem podpoznańskich fortyfikacji z okresu Zimnej wojny. Uczestnictwo kosztuje 50 złotych. Tylko dla osób pełnoletnich. A to nie koniec. Inne atrakcje to zwiedzanie schronu przy ulicy Babimojskiej, a także sesja w Escape Room „Ucieczka z Twierdzy”.

Więcej szczegółów TUTAJ.