Pogoda jutro Pogoda Poznań
11-1

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Poznaniacy chcieliby iść na piwo z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem
BS | aktualizacja: Środa, 1 2018 roku, godzina 03: 2

Agencja badawcza SW Research zadała Polakom pytanie o to, z kim chętnie umówiliby się na piwo? Okazuje się, że większość ankietowanych poznaniaków wybrała prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Poznaniacy chcieliby iść na piwo z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem
Włodzimierz Hoppel

Badanie "Z kim na piwo?" przeprowadzono w największych polskich miastach na zlecenie Grupy Żywiec. Badania prowadzono za pośrednictwem Internetu, a w całym kraju przebadano 3160 pełnoletnich internautów - W tym roku po raz pierwszy przyjrzeliśmy się temu, z którym z lokalnych polityków Polacy chcieliby pójść na piwo. Wyniki prowadzą do dwóch wniosków. Z jednej strony nadal kluczem wyboru jest prestiż, wynikający z pełnionej funkcji (np. wojewoda, wójt, burmistrz). Z drugiej strony mieszkańcy poszczególnych miast wykazują się znacznie słabszą znajomością lokalnych postaci w porównaniu do polityków ogólnopolskich - wyjaśnia Piotr Zimolzak, Dyrektor ds. Badań i Analiz z agencji SWResearch.

Okazuje się, że zdecydowanym wygranym sondażu w Poznaniu jest Jacek Jaśkowiak, którego wskazało 20% badanych. Na duże mniejsze zainteresowanie może liczyć jego poprzednik Ryszard Grobelny - 3%, były piłkarz Lecha Poznań Piotr Reiss - 1% oraz rodzina Kulczyków - 1%.