Pogoda jutro Pogoda Poznań
2-1

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Kolejna obwodnica na południu Wielkopolski coraz bliżej
KaT | aktualizacja: Czwartek, 2 2017 roku, godzina 21: 1

Przed zimą udało się zakończyć prace zasadnicze na budowie pierwszego etapu obwodnicy Kępna w ciągu trasy S11.

Kolejna obwodnica na południu Wielkopolski coraz bliżej
Pierwszy etap budowy obwodnicy Kępna | GDDKiA

Pierwszy etap inwestycji o długości około 4 kilometrów jest realizowany przez Budimex. Roboty budowlane rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że przed zimą udało się zakończyć wszystkie prace zasadnicze (konstrukcyjne i nawierzchniowe) na trasie. - Do wykonania pozostały prace wykończeniowe, w tym oznakowanie poziome i pionowe oraz systemy bezpieczeństwa i zarządzania ruchem a także podłączenie zasilania energią elektryczną.

Kontrakt opiewa na 66 mln złotych, a kierowcy mają pojechać drogą maksymalnie w sierpniu przyszłego roku. Zaawansowanie prac może jednak sugerować, że nastąpi to wcześniej. - Trasa ma skomunikować drogę ekspresową nr 8 prowadzącą w kierunku Wrocławia i Warszawy z DK-11. Wykonawca wykonał 3 obiekty inżynierskie, w tym wiadukt drogowy nad drogą ekspresową, przejście dla zwierząt nad drogą ekspresową oraz wiadukt kolejowy nad linią kolejową Kluczbork – Poznań.

Obecnie trwają też prace projektowe związane z realizacją drugiego etapu obwodnicy Kępna. W październiku tego roku GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Złożyło ją przedsiębiorstwo Intercor z Zawiercia i to z nim podpisano umowę opiewającą na ponad 122 miliony złotych. Wykonawca ma 34 miesiące na zaprojektowanie i wybudowanie drugiego odcinka obwodnicy o długości około 7 kilometrów.