Pogoda jutro Pogoda Poznań
3-1

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Kolejne inwestycje drogowe w kraju za prawie 800 mln złotych: także w Wielkopolsce
KaT | aktualizacja: Czwartek, 0 2017 roku, godzina 12: 1

Blisko 800 milionów złotych będzie kosztować realizacja inwestycji drogowych zatwierdzonych właśnie przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Prace odbędą się również w Wielkopolsce.

Kolejne inwestycje drogowe w kraju za prawie 800 mln złotych: także w Wielkopolsce
MIiB

Jeszcze w tym roku przebudowane ma zostać skrzyżowanie w ciągu drogi krajowej nr 11 pod Kórnikiem z drogą prowadzącą do miejscowości Dębiec. - Wybudowany zostanie lewoskręt na pasie prowadzącym w kierunku Kórnika. Będzie tu przejście dla pieszych wraz z azylem. Nawierzchnia zostanie dostosowana do nośności 11,5 t/oś. Przebudowane zostaną pobocza, zatoki autobusowe i system odwodnienia drogi. Inwestycja obejmie także budowę kanału technologicznego oraz chodników w obrębie skrzyżowania - informuje ministerstwo.

Na rok 2018 zaplanowano budowę kładki dla pieszych wraz z pochylniami i dojściami do obiektu nad drogą krajową nr 92 w miejscowości Nekla (trasa Poznań - Września). Również w 2018 roku powstanie ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż krajowej „jedenastki” między Szalonką i Granicami na południu województwa. - Budowa pozwoli na połączenie trasy pieszo-rowerowej z wykonanymi wcześniej odcinkami od Opatowa do Szalonki oraz od Siemianic do granicy województwa (Kostów) - dodaje.

Pozostałe inwestycje będą realizowane w województwach lubelskim, świętokrzyskim, pomorskim i podkarpackim.