Pogoda jutro Pogoda Poznań
173

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Młody polityk PiS z Poznania: „homoseksualizm to dewiacja”
KaT | aktualizacja: Środa, 9 2017 roku, godzina 20: 0

W Poznaniu trwa Pride Week organizowany przez środowisko LGBT+. W „Otwartej Antenie” Telewizji WTK w związku z Pride Week odbyła się dyskusja, w której udział wziął m.in. młody polityk PiS - Karol Socha. Stwierdził, że homoseksualizm to dewiacja.

Młody polityk PiS z Poznania: „homoseksualizm to dewiacja”
Włodzimierz Hoppel, archiwum

Karol Socha jest przewodniczącym Forum Młodych PiS w Poznaniu. Został zaproszony do studia, by rozmawiać na temat Pride Week odbywającego się obecnie w naszym mieście. - To jest dewiacja i nie powinno nam zależeć na tym, by promować takie hasła. Wręcz przeciwnie. Trzeba promować rodzinę i tradycyjne wartości - mówił. Odpowiedział mu Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall, która organizuje Pride Week. - Powiedział pan dużo negatywnych rzeczy, ale taką, która zwróciła moją uwagę jest to, że jakieś złe rzeczy dzieją się rzekomo w Europie Zachodniej po tym, jak państwa legalizują małżeństwa jednopłciowe. To nie jest prawda. W każdym z państw, w którym zaakceptowano małżeństwa jednopłciowe, poziom akceptacji wzrastał - tłumaczył.

Pride Week w Poznaniu trwa w najlepsze. Na sobotę zaplanowano Marsz Równości, w którym ponownie pójdzie m.in. prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. - Prezydent uważa, że wszyscy ludzie się równi i mają takie samo prawo do manifestowania swojej tożsamości, wyznania, orientacji seksualnej czy światopoglądu - tłumaczy Hanna Surma, rzeczniczka Jacka Jaśkowiaka. To największe wydarzenie skupiające środowiska LGBT+ w Polsce. I choć z roku na rok uczestników Pride Week przybywa, niektórym mieszkańcom taka impreza się nie podoba. - To jest tydzień wstydu dla Poznania, a pan Jaśkowiak jest przedstawicielem lewactwa, które próbuje zniszczyć wartości narodowe, moralność naszego narodu oraz wiarę katolicką - mówi Bogdan Fraytag ze Związku Patriotycznego Wierni Polsce.

W podobnym tonie do Karola Sochy wypowiada się radny PiS Jan Sulanowski. - Uważam promowanie dewiacji za rzecz niewłaściwą. Dewiację rozumiem oczywiście jako odstępstwo od normy, a to co jest normalne to związki heteroseksualne - mówi.

Pride Week potrwa do najbliższego weekendu.