Pogoda jutro Pogoda Poznań
-1-5

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Rusza sezon grzewczy: pierwsza ofiara czadu
KaT | aktualizacja: Środa, 9 2017 roku, godzina 13: 1

Sezon grzewczy dopiero się rozpoczyna, a w Krotoszynie już doszło do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla.

Rusza sezon grzewczy: pierwsza ofiara czadu

W niedzielę pisaliśmy o podtruciu tlenkiem węgla w mieszkaniu przy ulicy Umińskiego w Poznaniu. Na szczęście służby pojawiły się na miejscu w odpowiednim momencie, a poszkodowani trafili do szpitala na obserwację.

Do zatrucia tlenkiem węgla doszło też we wtorek w Krotoszynie. W mieszkaniu przy Al. Powstańców Wielkopolskich odnaleziono ciało 78-latka. Na miejsce wezwano strażaków, którzy używając specjalistycznego sprzętu stwierdzili obecność tlenku węgla w pomieszczeniach. Osoby przebywające w mieszkaniu musiały je opuścić - byli to m.in. pracownicy karetki pogotowia. Wstępnie ustalono, że tlenek węgla ulatniał się z pieca kaflowego. Okoliczności śmierci mężczyzny badają policjanci i prokuratura.

Wraz ze zbliżającym się sezonem grzewczym, warto przypomnieć sobie jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla. Przede wszystkim sprawdzać instalacje - wentylacyjne i kominowe. Nie wolno też zatykać kratek wentylacyjnych w mieszkaniach i koniecznie trzeba wietrzyć pomieszczenia. Życie uratować nam może czujka czadu, która kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, a alarmuje nas w momencie, gdy w pomieszczeniu stężenie tlenku węgla niebezpiecznie wzrasta.