Pogoda jutro Pogoda Poznań
-1-5

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Kto będzie wywozić śmieci od stycznia? Sprawą zajmuje się Krajowa Izba Odwoławcza
KaT | aktualizacja: Środa, 9 2017 roku, godzina 13: 0

W ośmiu z 15 sektorów naszej aglomeracji śmieci od stycznia ma odbierać od mieszkańców konsorcjum firm, na którego czele stoi Remondis Sanitech. Choć w przetargu pojawiły się tańsze oferty, GOAP uznał je za „zbyt niskie” i je odrzucił. Teraz sprawa toczy się w Krajowej Izbie Odwoławczej.

Kto będzie wywozić śmieci od stycznia? Sprawą zajmuje się Krajowa Izba Odwoławcza

Do stycznia coraz bliżej. A właśnie w styczniu mają zacząć obowiązywać nowe umowy na wywóz śmieci z terenu Związku Międzygminnego GOAP. Już w sierpniu GOAP poinformował, że wybrał zwycięzcę przetargu na odbiór odpadów z 8 sektorów: Jeżyc, Piątkowa, Nowego Miasta Pn - Pd, Rataj, Winograd i Starego Miasta, Wildy i Dębca, Murowanej Gośliny oraz Czerwonaka. To konsorcjum z liderem - Remondis Sanitech.

Konsorcjum wygrało, choć do GOAP-u wpłynęły niższe oferty - m.in. od firmy Komunalnik. Tłumaczono, że oferta była „rażąco niska i nie gwarantowała profesjonalnego świadczenia usług”. Komunalnik nie zgodził się z takim stwierdzeniem - sprawa trafiła więc do Krajowej Izby Odwoławczej. - Jeżeli KIO podzieli naszą opinię i uzna, że przetarg rozstrzygnięto prawidłowo, będziemy mieli załatwioną sprawę ośmiu sektorów. Jeżeli natomiast KIO przyzna rację firmie Komunalnik, trzeba będzie powtórzyć postępowanie przetargowe. Do stycznia będziemy więc mieć bardzo mało czasu, by to postępowanie przeprowadzić - mówi Robert Chodyła, rzecznik ZM GOAP.

W postępowaniu toczącym się w KIO udziela się FB Serwis - firma, która obecnie wywozi śmieci z części sektorów naszej aglomeracji. - Zaprezentowała przed KIO argumenty na to, że cena zaproponowana przez Komunalnika nie jest wystarczająca - dodaje.