Pogoda jutro Pogoda Poznań
-1-5

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Kolejna rozprawa Adama Z.: sąd przesłucha pięć osób
KaT | aktualizacja: Środa, 9 2017 roku, godzina 13: 0

W środę, po wakacyjnej przerwie, wznowiony zostanie proces Adama Z. w sprawie zabójstwa Ewy Tylman.

Kolejna rozprawa Adama Z.: sąd przesłucha pięć osób
Odtworzenie przebiegu zdarzenia nad brzegiem Warty | Włodzimierz Hoppel

Przed sądem będzie dziś zeznawać pięć osób. Jedna z nich to pracownik Aresztu Śledczego w Poznaniu, w którym przebywał Adam Z. Mężczyzna ma wyjaśnić czy Z. mógł spotkać się na spacerze w areszcie z Kacprem Ch. Ch., który sam odsiaduje wyrok za zabójstwo twierdzi, że Adam Z. w rozmowie z nim przyznał się do zabicia Ewy Tylman.

Cztery kolejne osoby, które wystąpią przed sądem w charakterze świadków to uczestnicy imprezy firmowej, po której zaginęła Tylman.

Na początku czerwca odbyła się ostatnia przed wakacjami rozprawa w sprawie zabójstwa kobiety. To właśnie wtedy jednym z przesłuchiwanych był Krzysztof Rutkowski, który spóźnił się do sądu. Z protokołów odczytanych na sądowej sali można było się dowiedzieć, że Rutkowski podejrzewał brata Ewy Tylman, Piotra, o udział w zniknięciu kobiety. Piotr Tylman po zakończeniu rozprawy przyznał, że zatrudnienie Rutkowskiego było największym błędem.

Przypomnijmy, że Adam Z. oskarżony jest o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentualnym. Wypuszczono go z aresztu, co może się przekładać na zmianę kwalifikacji jego czynu na nieudzielenie pomocy.