Pogoda jutro Pogoda Poznań
-1-5

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

WTKKF chce zbudować halę sportową na Winogradach
BS | aktualizacja: Wtorek, 9 2017 roku, godzina 12: 1

Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia, a jego działacze planują budowę hali sportowej na terenach przy ulicy Mieszka I.

WTKKF chce zbudować halę sportową na Winogradach
Jan Gładysiak/Biuletyn Miejski

Obiekty WTKKF przy ulicy Mieszka I czasy świetności mają dawno za sobą, ale organizacja chciałaby poprawić jakość infrastruktury i wybudować w tym miejscu dużą halę sportową. Obiekt miałby powstać na terenie istniejących boisk ze sztuczną nawierzchnią i kortów tenisowych, a pomieściłby boiska do footsalu, squasha oraz kryte korty tenisowe. Obok niego powstałoby boisko zewnętrzne oraz odkryte korty tenisowe.

Szacunkowy koszt inwestycji to ponad dziesięć milionów złotych, a środki miałyby pochodzić ze sprzedaży 2ha z obecnych 5ha terenów zajmowanych przez klub i użytkowanych na zasadzie użytkowania wieczystego. Na sprzedanym terenie miałoby powstać siedem bloków mieszkalnych, ale problemem jest studium dla tego terenu, które nie pozwala na taką inwestycję. Według przeciwników projektu teren ten położony jest w obszarze klina zieleni, a miasto już wcześniej odmówiło zgody na rozbudowę położonego w pobliżu hotelu Vivaldi. 

Sprawą zajęli się radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystki, którzy obiecali, że przyjrzą się sprawie - Z naszej strony nie odrzucamy na wstępie tej zaproponowanej koncepcji. Trzeba to dokładnie przedyskutować - powiedział radny Marek Sternalski, a Lidia Dudziak stwierdziła, że jeśli miasto nie zgodzi się na sprzedaż terenów, to powinno sfinansować budowę z własnych środków.