Pogoda jutro Pogoda Poznań
137

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Imieniny ulicy Święty Marcin z przebudową w tle: pierwszy raz korowód pójdzie od Kaponiery
KaT | aktualizacja: Poniedziałek, 9 2017 roku, godzina 11: 1

11 listopada w Poznaniu odbywają się imieniny ulicy Święty Marcin. W tym roku, ze względu na przebudowę fragmentu trasy, pojawia się pytanie czy impreza w ogóle się odbędzie.

Imieniny ulicy Święty Marcin z przebudową w tle: pierwszy raz korowód pójdzie od Kaponiery
Andrzej Trzmiel

Interpelację w tej sprawie przygotował radny PiS Mateusz Rozmiarek. - Czy coroczny przemarsz Świętego Marcina (z okazji imienin ulicy) będzie w tym roku odwołany, czy będzie on przebiegał inną trasą - dopytuje Rozmiarek. - Obecnie ulica nie nadaję się do przeprowadzenia tej unikatowej i bardzo popularnej imprezy. Byłoby bardzo dużą szkodą dla miasta, gdyby w tym roku impreza się nie odbyła - dodaje.

Organizatorem imienin Świętego Marcina jest Centrum Kultury Zamek. - Możemy uspokoić wszystkich mieszkańców, bo imieniny się odbędą - mówi Martyna Łokuciejewska, rzeczniczka Zamku. - Już się do nich przygotowujemy. Ze względu na przebudowę ulicy, pierwszy raz korowód przejdzie od Kaponiery do Zamku. Zmieni się też lokalizacja kiermaszu, na którym można kupić świętomarcińskie rogale. Tym razem kiermasz pojawi się na al. Niepodległości między Święty Marcinem i ul. Fredry. Oczywiście będzie też koncert, ale szczegóły zdradzimy wkrótce - dodaje.