Pogoda jutro Pogoda Poznań
126

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Mieszkańcy nie chcą asfaltowni. Będą protestować
KaT | aktualizacja: Poniedziałek, 17 lipca 2017 roku, godzina 09:09

W podpoznańskiej Dąbrowie na terenie gminy Dopiewo ma powstać wytwórnia mas bitumicznych. Mieszkańcy zapowiadają protest.

Mieszkańcy nie chcą asfaltowni. Będą protestować
Mateusz Borys

Na godzinę 12.00 zaplanowano protest mieszkańców pod UG Dopiewo przeciwko budowie asfaltowni. Obiekt ma powstać w sąsiedztwie żwirowni i betoniarni w Dąbrowie, na styku z miejscowością Batorowo. To dlatego sprawą interesują się nie tylko mieszkańcy gminy Dopiewo, ale też Tarnowo Podgórne (Batorowo podlega pod Tarnowo Podgórne).

- Jeszcze jest szansa by zatrzymać tę inwestycję, liczymy na Wasze wsparcie - apelują mieszkańcy. - Asfaltownia będzie szkodzić zarówno mieszkańcom okolicznych miejscowości jak i Poznania - dodają.

Początkowo planowano, że asfaltowania stanie w rejonie Dąbrówki i Palędzia, ale po protestach mieszkańców lokalizację zmienioną. W ubiegłym tygodniu wójt Tarnowa Podgórnego spotkał się w tej sprawie z mieszkańcami Batorowa i Lusowa. Wszyscy obawiają się skutków takiej inwestycji, a przede wszystkim zanieczyszczenia powietrza i dużego ruchu ciężarówek w okolicy. Władze gminy Tarnowo Podgórne podzielają obawy mieszkańców, ale to urzędnicy z Dopiewa będą podejmować decyzje w sprawie inwestycji. Właśnie dlatego pod Urzędem Gminy w Dopiewie o 12.00 odbędzie się protest.