Pogoda jutro Pogoda Poznań
1-2

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Powstała mapa Poznania z opisem w języku japońskim
BS | aktualizacja: Poniedziałek, 3 2017 roku, godzina 20: 2

Pierwsza w historii mapa Poznania z opisem w języki japońskim powstała dzięki współpracy Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej z tokijskim biurem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Powstała mapa Poznania z opisem w języku japońskim

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna od dawna współpracuje z biurem Polskiej Organizacji Turystycznej, a liczne kontakty umożliwiały przygotowanie japońskiej mapy Poznania. Cały projekt nie byłby jednak możliwy gdyby nie pomoc japonki Miyuki Ishikawa, która studiowała w Polsce i dobrze mówi po Polsku - Poznań przygotował materiały do publikacji, fotografie, opracowanie kartograficzne. Tekst przygotowała strona japońska. To również była podpowiedź ze strony Miyuki Ishikawa, aby nie tłumaczyć z tekstu polskiego ze względu na wiele niuansów języka japońskiego - informuje Mateusz Malinowski z poznańskiego Biuletynu Miejskiego. Mapa jest już dostępna w tokijskim biurze POT, ale wkrótce powinna dotrzeć także do Poznania. Na razie poznaniacy mogą zapoznać się z wersją elektroniczną mapy.