Pogoda jutro Pogoda Poznań
164

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Ponad 50 eksmisji w najbliższych tygodniach. Będzie więcej
sk | aktualizacja: Sobota, 4 2015 roku, godzina 11: 1

Do końca czerwca Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ma przeprowadzić 52 eksmisje zadłużonych lokatorów. Na ten rok zaplanowano ich w sumie 150.

Ponad 50 eksmisji w najbliższych tygodniach. Będzie więcej
archiwum

- Podobnie było w ubiegłym roku, kiedy udało nam się odzyskać 163 lokale - powiedziała w rozmowie z opisującym sprawę Głosem Wielkopolskim Magdalena Gościńska, rzecznik ZKZL.

Rzadko zdarza się, aby lokatorzy sami opuścili mieszkanie. Żadna z osób, nad którymi ciąży wyrok eksmisji, nie otrzymała prawa do lokalu socjalnego.

ZKZL, przed ucieknięciem się do ostateczności, którą jest eksmisja, stara się porozumieć z dłużnikami. Proponuje się m.in. restrukturyzację zadłużenia czy zamianę lokalu na tańszy. Nie wszyscy korzystają z tych możliwości. - Bywa, że w przeddzień eksmisji, a nawet kilka godzin przed terminem wyznaczonym przez komornika dłużnik prosi nas o jej wstrzymanie. I tak się dzieje - przyznała Gościńska.

Łączny dług osób wynajmujących mieszkania komunalne to 8 milionów złotych. Wyrokami eksmisyjnymi objęci są obecnie lokatorzy 2447 mieszkań.