Pogoda jutro Pogoda Poznań
2-1

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Obchody 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego
BS | aktualizacja: Piątek, 2 2013 roku, godzina 13: 0

W piątek obchodzimy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W czwartek o wydarzeniach z 1981 roku przypomnieli członkowie stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

Obchody 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego
wikipedia

Członkowie stowarzyszenia Młodzi Demokraci spotkali się o godzinie 23:40 na Placu Mickiewicza - Zapalimy wspólnie znicze, a następnie przejdziemy z zapalonymi zniczami pod głaz ku pamięci Piotra Majchrzaka i tam ułożymy napis "13 XII Pamiętamy". W ten sposób chcemy uczcić pamięć Piotra Majchrzaka i wszystkich ofiar, które cierpiały w okresie stanu wojennego. Ma to być taka lekcja patriotyzmu dla młodych ludzi, którzy w dzisiejszych czasach często zapominają o ludziach, dzięki którym żyjemy w demokratycznym państwie - mówił jeszcze przed wydarzeniem James Behr, przewodniczący stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

Oficjalne obchody zaplanowano na piątek, a ich organizatorem jest prezydent Poznania oraz wielkopolska Solidarność. Na godzinę dwunastą zaplanowano składanie kwiatów w miejscach związanych ze stanem wojennym w Poznaniu, a na siedemnastą uroczystą mszę w kościele oo. Dominikanów. Po mszy jej uczestnicy przejdą na Plac Adama Mickiewicza, gdzie odbędą się krótkie uroczystości rocznicowe.