Pogoda jutro Pogoda Poznań
2012

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Spacer śladami poznańskich tramwajów
j | aktualizacja: Sobota, 1 2013 roku, godzina 12: 1

W sobotę odbyła się wycieczka poświęcona historii poznańskich tramwajów „Poznań na szynach”. Wycieczkę zorganizowali przewodnicy miejscy z grupy "PoPoznaniu".

Spacer śladami poznańskich tramwajów
Adrian Potrawiak

Na początek uczestnicy poznali historię MPK i zamkniętej zajezdni przy Gajowej. Później prawie pięćdziesiąt osób wsiadło do tramwaju i wyjechało na ulice Poznania. Wycieczka z przewodnikiem z klubu miłośników pojazdów szynowych była bezpłatna. W jej trakcie można było poznać dzieje najstarszych tras tramwajowych w Poznaniu. Lekcja historii poprowadzona w ciekawy sposób dla uczestników była doskonałym porównaniem komunikacji w mieście sprzed stu lat i dzisiaj.

Specjalna bimba przejechała do zajezdni na Głogowskiej a następnie przez centrum dotarła pod katedrę. Dzięki takiej trasie można było poznać ponad stuletnią tradycję komunikacji w Poznaniu. Wycieczka trwała dwie godziny a uczestnicy po zwiedzaniu miasta przekazali symboliczne kwoty na renowację starych tramwajów.