Pogoda jutro Pogoda Poznań
90

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

ICHOT: przygotowania do montażu kładki nad Cybiną
KaT | aktualizacja: Wtorek, 8 2012 roku, godzina 21: 1

Na budowie Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego trwają przygotowania do montażu kładki, która połączy główny budynek z leżącym po drugiej stronie Cybiny Jazem Katedralnym.

W grudniu ma zostać oddane do użytku Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego leżące nad Cybiną. Po kilku niespodziewanych problemach, które pojawiły się na budowie (m.in. rysy na ścianach, czy problemy z wykonawcą, którym jest Hydrobudowa Polska), wszystko zmierza ku końcowi.

Na budowie pojawiły się już elementy kładki, która połączy główny budynek ICHOT-u z Jazem Katedralnym znajdującym się po drugiej stronie Cybiny. Kładka będzie prowadzić z poziomu parteru głównego obiektu do jazu. Wnętrza budynku już czekają na wyposażenie m.in. w multimedialną ekspozycję.

ICHOT nie będzie zwykłym muzeum. Ekspozycja stała będzie zachęcać zwiedzających do interaktywnego spędzania czasu. Każdy eksponat będzie można dotknąć. Specjalne sale zostaną też przygotowane dla dzieci. Obiekt jest budowany przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Jeśli budynku nie uda się ukończyć do końca roku, miliony z Brukseli mogą nie trafić do Poznania. Cała inwestycja kosztuje 100 milionów złotych. 60% pokrywa UE.

Zobacz zdjęcia!