Pogoda jutro Pogoda Poznań
2012

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Na Dębiec za daleko? Powstaje nowe gratowisko
KaT | aktualizacja: Wtorek, 6 2010 roku, godzina 22: 0

We wtorek, 22 czerwca, o godzinie 10.00 przy ulicy Wrzesińskiej 12 otwarty zostanie drugi w Poznaniu Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych. Od jutra na Gratowisko będzie można wywozić odpady, których nie można składować w tradycyjnych kubłach.

Jakie przedmioty można zostawić na Gratowisku? Pracownicy punktu przyjmują m.in. baterie, oleje, farby, odpady budowlane, sprzęt RTV i AGD, meble oraz odpady zielone.

Drugie w naszym mieście Gratowisko będzie otwarte tak jak to przy ulicy 28 czerwca 1956. Od poniedziałku do piątku odpady możemy na nim zostawić w godzinach 8.00 - 17.00, a w sobotę o godzinę krócej, bo tylko do 16.00.

Zostawianie odpadów problemowych na Gratowisku jest płatne. Tylko za pozbycie się niektórych przedmiotów nie zapłacimy (m.in. za świetlówki, baterie i akumulatory, a także za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny z gospodarstw domowych). Za inne trzeba będzie uiścić symboliczną opłatę (w większości przypadków to złotówka za sztukę).

Poznańskie Gratowiska pozwalają mieszkańcom na pozbycie się niebezpiecznych dla środowiska przedmiotów w bezpieczny sposób. Taką samą funkcję spełnia jeżdżący po ulicach miasta Gratowóz.