Pogoda jutro Pogoda Poznań
11-1

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

MPK likwiduje linię P
jw | aktualizacja: Środa, 8 2008 roku, godzina 13: 1

Poznaniacy od 1 września dojadą do swoich działek w Sierosławiu tylko komunikacją Tarnowa Podgórnego. MPK zlikwiduje linię P.

MPK likwiduje linię P

MPK nie porozumiało się zarówno z przedstawicielami Dopiewa jak i Tarnowa Podgórnego i zlikwiduje linie P, która sezonowo od kwietnia do października dowoziła ludzi na działki. Autobus dziesięć razy w ciągu dnia wyruszał z Ronda Kaponiera. Nigdy w okresie letnim nie jeździł pusty, ponieważ w samym Sierosławiu jest dwa tysiące ogródków działkowych. Jak się okazuje jeśli poznańskie autobusy mają jeździć do Sierosławia potrzebne jest porozumienie miedzy gminami. Linia P z Poznania przejeżdża przez Dopiewo i Tarnowo Podgórne. Tarnowo nie widzi konieczności dopłacania do autobusu MPK bo ma swoje połączenie. Natomiast Dopiewo jest za utrzymaniem linii ale nie chce do niej dopłacać bo nie korzystają z niej mieszkańcy gminy. Teraz pasażerom autobusu linii P pozostaje poszukiwanie nowego połączenia. Sprawę może ułatwić strona internetowa www.powiat.rozklad.com.  Tą trasą jeździ także pks. Działkowcy na znalezienie nowej trasy mają coraz mniej czasu. Ostatni kurs linii P - 31 sierpnia.  Zlikwidowanie linii  oznacza również droższy koszt podróży pasażerów, którzy będą zmuszeni kupować bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Jedynym rozwiązaniem byłby wspólny bilet dla wszystkich aglomeracji, na co trzeba jeszcze poczekać.

SONDA
Czy poznański samorząd powinien dopłacać do autobusów wożących poznaniaków po gminach ościennych?
Tak[50%]
Nie[50%]