7 bramek w sparingu Lecha Poznań

Mecz rozegrano na krytym boisku fot. Tomasz Szwajkowski

Piłkarze Lecha Poznań rozegrali w niedzielę pierwszy sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego.

Rywalem Kolejorza była trzecioligowa Polonia Środa Wielkopolska. W obu połowach trener Nenad Bjelica postawił na różne jedenastki, a i tak nie skorzystał z wszystkich trenujących pod jego okiem zawodników.

Przed przerwą gospodarze zdecydowanie dominowali i zasłużenie prowadzili 2:0. Po zmianie stron Kolejorz wciąż przeważał i prowadził 3:0, a następnie 4:1. W końcówce w szeregi lechitów wtargnęło się jednak rozprężenie i trzecioligowiec zdołał zredukować stratę.

- Zdecydowaliśmy się dziś na wystawienie dwóch różnych jedenastek. W pierwszej połowie wszystko w naszej grze było w porządku, mieliśmy sporo szans na zdobycie bramek i byliśmy bardzo skoncentrowani. W drugiej połowie straciliśmy aż trzy gole z drużyną występującą w trzeciej lidze, z czego nie możemy być zadowoleni. Ostatni tydzień był dla nas bardzo ciężki, dlatego cieszę się, że dziś mogliśmy dać okazję do gry aż dwudziestu dwóm zawodnikom - komentował na łamach lechpoznan.pl trener Bjelica.

Lech Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 4:3 (2:0)

Lech Poznań I połowa: Jasmin Burić - Robert Gumny, Rafał Janicki, Thomas Rogne, Wołodymyr Kostewicz - Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos, Radosław Majewski - Nicklas Barkroth, Christian Gytkjaer, Kamil Jóźwiak

Lech Poznań II połowa: Bartosz Mrozek - Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik - Łukasz Trałka, Jakub Moder, Mihai Radut - Darko Jevtić, Mario Situm, Tymoteusz Klupś

Polonia Środa Wielkopolska: Karol Szymański (61. Mateusz Janczar) - Oskar Kozłowski (46. Jakub Gwit), Piotr Skrobosiński (46. Adam Borucki), Przemysław Otuszewski (46. Alain Ngamayama), Luis Henriquez (46. Damian Buczma) - Igor Jurga (46. Radosław Barabasz), Mateusz Roszak (46. Łukasz Białożyt), Krystian Pawlak (46. Gerard Pińczuk) - Maciej Rybak (46. Jakub Solarek), Krzysztof Bartoszak (46. Mikołaj Łopatka), Witold Walkowiak (30. Krzysztof Kaźmierczak, 61. Piotr Kalak)

Bramki: Gytkjaer (8.), Majewski (16.), Jevtić (68.), Situm (80.) - Pińczuk (76.), Łopatka (83., 85.).