Kolejorz znów nie strzelił na wyjeździe. Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:0

W 20. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Pierwsza połowa mogła podobać się kibicom. Oba zespoły starały się grać ofensywie, choć w nieco innych stylach. Gospodarze długo "klepali" piłkę i szukali przede wszystkim Jakuba Świerczoka. Goście z kolei stawiali na szybkie ataki, niestety rzadko kończyły się one dobrymi dośrodkowaniami czy celnymi strzałami.
W 21. minucie świetną okazję miał Mario Situm, ale uderzając z 11. metra przeniósł piłkę nad poprzeczką.
To właśnie celność strzałów była największą bolączką Lecha. Przed przerwą dogodną okazję miał jeszcze Dilaver, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Zagłębie atakowało rzadziej, było przy tym konkretniejsze. Kilka razy swój zespół musiał ratować Matus Putnocky, ale przy strzale Janoszki z 44. minuty był już bezbłędny. Na szczęście dla Lecha arbiter dopatrzył się spalonego, choć powtórki nie dały w tej sytuacji jednoznacznej odpowiedzi.
Tuż po zmianie stron swój zespół uratował Polacek: groźnie głową z kilku metrów strzelał Trałka, golkiper Zagłębia zdołał jednak odbić piłkę.
Lech przez kilkanaście minut sprawiał lepsze wrażenie od Zagłębia, w końcu gra jednak się wyrównała, a nawet zarysowała się przewaga Zagłębia. Kolejorz wyraźnie się cofnął, oddał rywalowi inicjatywę i czyhał na kontrataki.
W 66. minucie Jarosław Przybył podyktował rzut karny za faul Dilavera na Pawłowskim. Po analizie VAR zmienił jednak decyzję.
Ostatnie fragmenty spotkania należały do gospodarzy. Goście stracili kontrolę nad środkiem pola, co dało natychmiastowy efekt w postaci sunących na ich bramkę ataków. Szczęścia próbowali Świerczok, Czerwiński czy Pawłowski, za każdym razem brakowało im jednak celności, ewentualnie na wysokości zadania stawał Polacek.
Lech miał kłopoty z kreowaniem sytuacji, mimo to miał swoją piłkę meczową, a nawet dwie. Najpierw niepotrzebnie poprawiał sobie piłkę na 11. metrze i został zablokowany. Sekundy później miał mnóstwo miejsca, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

Kolejorz w pierwszej połowie zagrał nieźle i przy odrobinie szczęścia mógł prowadzić. Po zmianie stron więcej okazji stworzyło sobie Zagłębie, podział punktów można jednak uznać za sprawiedliwy. Nie zmienia to faktu, że piłkarze Nenad Bjelicy nie wygrali na wyjeździe od... sierpnia.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:0

Zagłębie: Martin Polacek - Alan Czerwiński, Lubomir Guldan, Bartosz Kopacz, Sasa Balić, Adam Matuszczyk, Filip Jagiełło, Krzysztof Janus (Tuszyński 52"), Bartłomiej Pawłowski, Łukasz Janoszka, Jakub Świerczok

Rezerwowi: Konrad Forenc, Jakub Tosik, Aleksandar Todorovski, Kamil Mazek, Arkadiusz Woźniak, Paweł Żyra, Patryk Tuszyński

Lech: Matus Putnocky - Robert Gumny, Rafał Janicki, Emir Dilaver, Wołodymyr Kostewicz, Abdul Tetteh, Łukasz Trałka, Mario Situm (Jóźwiak 57"), Darko Jevtić, Radosław Majewski (Barkroth 63"), Daniss Rakels (Gytkjaer 77")

Rezerwowi: Jasmin Bulić, Lasse Nielsen, Nikola Vujadinović, Mihai Radut, Niklas Barkrot, Kamil Jóźwiak, Christian Gytkjaer

Kartki: Balić 25", Czerwiński 29" (żółta), Rakelss 37" (żółta), Janicki 62" (żółta), Janicki 90" (czerwona)

Zagłębie Lubin
0:0
90:00 00:00
90
Koniec spotkania. Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:0
90
CO ZROBIŁ BARKROTH??? Zamiast uderzać z pierwszej piłki chciał ją sobie poprawić, przez co zablokował ją obrońca, poprawka poszybowała nad poprzeczką
90
Drugą żółtą, a co za tym idzie czerwoną kartką ukarany Janicki. Powodem niesportowe zachowanie
83
Szczęście Lecha! zagranie Pawłowskiego wzdłuż bramki minęło Świerczoka, dobitka Czerwińskiego trafiła Jóźwiaka i minęła bramkę o centymetry
80
Świerczok! potężny strzał z 16. metra trafił w boczną siatkę
78
Lech w ostatnich minutach skupiony na defensywie, goście szukają okazji do kontrataków
70
Wszystko już jasne: nie ma rzutu karnego, arbiter zmienił zdanie po analizie wideo
56
Zagłębie znów buduje akcje w ataku pozycyjnym, Lech świetnie jednak zagęszcza środek pola
54
Po przerwie Lech prezentuje się lepiej niż Zagłębie
52
Zmiana w Zagłębiu: Tuszyński za Janusa
49
Na trybunach Areny Lubin, pomimo zakazuj wyjazdowego, pojawiło się kilkuset fanów Kolejorza
47
Nie ma gola! Blisko szczęścia Lech! Polacek fenomenalnie obronił strzał głową w wykonaniu Trałki
46
Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Oba zespoły bez zmian
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:0
44
Według arbitra stojący tuż przed bramką Janoszka był na spalonym. Powtórki nie dały jednak jednoznacznej odpowiedzi
44
Piłka w siatce Lecha, ale arbiter dopatrzył się spalonego
42
Lech miał w ostatnich minutach przewagę, nie był jednak w stanie jej przypieczętować
39
Dobre dośrodkowanie Jevticia z rzutu wolnego! Ale strzał głową w wykonaniu Dilavera okazał się niecelny
37
Żółtą kartką za faul na rywalu ukarany Rakelss
35
Zablokowany strzał Trałki z 16. metra, z potężną poprawką Jevticia poradził sobie Polacek