Porażka Biofarm Basketu Poznań na własnym parkiecie

Niespodziewanej porażki na własnym parkiecie doznali w sobotę zawodnicy Biofarm Basketu Poznań.

Kilka dni temu podopieczni Przemsyława Szurka pokonali w derbowym starciu Jamalex Polonię Leszno i ich fani liczyli na powtórkę w meczu z Elektrobud-Investment ZB Pruszków.

Rzeczywistość boleśnie zweryfikowała te oczekiwania. Co prawda gospodarze dość szybko odrobili straty z początku spotkania i po 20 minutach na tablicy wyników był remis, ale w trzeciej kwarcie pruszkowianie znów wrzucili wyższy biegi i ta cześć spotkania okazała się kluczowa dla końcowych losów rywalizacji.

W pięciu kolejkach I ligi koszykarzy Biofarm Basket zdobył do tej pory 8 punktów, co daje 11. lokatę w tabeli.

Biofarm Basket Poznań - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 72:82 (13:20, 23:16, 8:24, 28:22)

Biofarm Basket: Dawid Gruszczyński 13, Jakub Fiszer 11, Filip Struski 10, Adam Metelski 8, Mikołaj Kurpisz 7, Marcin Tomaszewski 7, Michał Samsonowicz 6, Tomasz Smorawiński 4, Piotr Wieloch 4, Jakub Simon 2, Mikołaj Czyż 0.

Elektrobud-Investment ZB: Damian Cechniak 25, Tomasz Madziar 15, Mikołaj Stopierzyński 11, Robert Cetnar 9, Adrian Kordalski 9, Bartłomiej Ornoch 8, Andrzej Paszkiewicz 3, Damian Kalinowski 2, Wojciech Hałas 0, Daniel Olszewski 0, Hubert Stopierzyński 0.

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!