Szalona końcówka na PGE Narodowym i awans Polski. Makuszewski bliski zdobycia gola

Reprezentacja Polski pokonała na PGE Narodowym w Warszawie Czarnogórę i zapewniła sobie awans na mistrzostwa świata w Rosji.

Piłkarzom Adama Nawałki do szczęścia potrzebny był remis, ale biało-czerwoni nie zamierzali kalkulować i bardzo szybko wypracowali sobie 2-punktową przewagę, którą bez problemów utrzymali do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron Polacy wyraźnie się cofnęli, Czarnogórcy długo jednak nie potrafili poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego i wydawało się, że uda się uniknąć nerwowej końcówki.

Problemy rozpoczęły się w 78. minucie: piękną przewrotką popisał się wówczas Mugosa i dał gościom kontaktową bramkę. Kiedy na 2:2 trafił Tomasević w głowach polskich kibiców zaczęły pojawiać się najgorsze myśli.

Od czego jest jednak Robert Lewandowski? Napastnik Bayernu Monachium świetnie zaatakował zbyt krótko zagraną przez obrońcę piłkę, zmusił do błędu golkipera Czarnogórców i posłał piłkę do pustej bramki. Kilkaset sekund później było już 4:2: tym razem zobaczyliśmy bramkę samobójczą.

W końcówce Adam Nawałka dał szansę m.in. Maciejowi Makuszewskiemu. Skrzydłowy Lecha Poznań mógł wpisać się na listę strzelców (lub zaliczyć asystę przy trafieniu Lewandowskiego), ale w sytuacji sam na sam trafił piłką w bramkarza.

To nie zmąciło jednak radości Polaków, którzy po raz ostatni grali na mistrzostwach świata w 2006 roku.

Polska 4:2 (2:0) Czarnogóra