Remis Lecha Poznań w starciu z Dynamem Brześć

sk
niedziela, 8.10.2017 r.
godz. 17.24
sk | niedziela, 8.10.2017 r., godz. 17.24

Remisem 1:1 zakończył się niedzielny mecz towarzyski, w którym Lech Poznań podejmował na bocznym boisku przy ulicy Bułgarskiej Dynamo Brześć.

NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Sztab szkoleniowy Kolejorza postanowił wykorzystać przerwę na mecze reprezentacji narodowych i dać szansę gry piłkarzom, którzy w ostatnich tygodniach byli mniej eksploatowani. Podczas dobierania przeciwnika wybór padł na ósmy zespół białoruskiej ekstraklasy.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji strzeleckich. Bramkarz gości skapitulował jednak tylko raz: w 5. minucie uderzeniem z rzutu karnego pokonał go Christian Gytkjaer.

Po zmianie stron do głosu doszli Bałorusini. Dało to efekt w postaci bramki zdobytej przez Artema Miłewskiego. Dynamo starało się iść za ciosem, w razie potrzeby dobrze interweniował jednak Jasmin Burić.

W końcówce znów lepiej spisywali się piłkarze Nenada Bjelicy, ostatecznie jednak żaden z zespołów nie zdołał zdobyć wyrównującej bramki.

Lech Poznań - Dynamo Brześć 1:1 (1:0)

Lech: Jasmin Burić - Marcin Wasielewski (74. Maciej Orłowski), Rafał Janicki, Vernon de Marco, Emir Dilaver - Abdul Aziz Tetteh (60. Łukasz Trałka), Radosław Majewski (60. Darko Jevtić), Mihai Radut (60. Maciej Gajos) - Nicklas Barkroth (74. Tymoteusz Klupś), Christian Gytkjaer (74. Dawid Kurminowski), Deniss Rakels

Dynamo: Pavel Pavlyuchenko - Dmitri Aliseyko (46. Leonardo Torres), Oleg Veretilo, Andrey Lebedev, Maksim Vitus - Aleksey Legchilin (61. Pavel Priemudorov), Chidi Osuchukwu - Pavel Nekhaychuk (76. Junior Etouindi), Joel Fameyeh (46. Nivaldo Fereira), Saliw Babawo (46. Borha Dokal) - Aleksandar Vujacic (46. Artem Miłewski)

Bramki: Gytkjaer 5' - Miłewski 48'