Wygrana po twardej walce. Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 1:3

W 6. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na wyjeździe prowadzoną przez Mariusza Rumaka Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.

Trener Nenad Bjelica zapowiadał, że po tygodniu poświęconym na odpoczynek i spokojne treningi jego zespół powinien prezentować się znacznie lepiej. W pierwszej połowie więcej niż efektownych akcji oglądaliśmy jednak ostrych starć i niecelnych podań.
Krew polała się już w 6. minucie po zderzeniu Wołodymyra Kostewicza i Akosa Keckesa. Na głowach obu zawodników pojawiły się opatrunki, a ten drugi po pewnym czasie musiał zejść z boiska.
Jeszcze przed przerwą plac gry opuścił również Łukasz Trałka, który otrzymał od jednego z rywali mocny cios w nos.
Mecz nie stał na wysokim poziomie. Lech częściej był przy piłce, starał się prowadzić grę, ale niewiele z tego wynikało. Najwięcej problemów sprawiali rywalom Mario Situm i Wołodymyr Kostewicz, którzy przeprowadzili kilka ciekawych akcji lewym skrzydłem, ale żadnej nie udało się zakończyć choćby celnym strzałem.
Kiedy wydawało się, że do przerwy bramki nie padną, lechici przeprowadzili świetną, zespołową akcję. Maciej Makuszewski wypuścił po prawej stronie Roberta Gumnego, ten wyłożył piłkę na 5. metr, a Christian Gytkjaer spokojnie dołożył nogę i dał Kolejorzowi prowadzenie.
Po zmianie stron gospodarze nie rzucili się do szaleńczych ataków. Lech kontrolował sytuację na boisku, a gra nie toczyła się w zbyt zawrotnym tempie. Kolejorz szukał jednak drugiego gola. Po świetnym podaniu Majewskiego do Situma obejrzeliśmy spektakularne pudło, ale w 61. minucie było już 2:0. Dobrze dysponowany Makuszewski zagrał wzdłuż bramki w kierunku Nickiego Bille Nielsena, ale futbolówka zamiast do Duńczyka trafiła do bramki, odbijając się po drodze od nogi pechowo interweniującego Putiwcewa.
Przy prowadzeniu 2:0 Lech kontrolował grę, czyhał na okazje do kontrataków i wydawało się, że nic nie może mu się stać. W 82. minucie goście wyprowadzili szybki atak, Bille Nielsen dobrze podał do Majewskiego, ale ten postawił na siłę i nie zdołał zmieścić piłki w bramce.
W 83. minucie gospodarze zdobyli kompletnie przypadkową bramkę. Zza pola karnego uderzał Miković, piłka odbiła się od nogi Lasse Nielsena, co kompletnie zmyliło Putnockiego, który nie miał już szans na skuteczną interwencję.
Słonie nie były jednak w stanie pójść za ciosem, a wynik spotkania ustalił w 87. minucie strzałem głową Majewski, wykorzystując dobre dośrodkowanie Nicklasa Barkrotha.

Kolejorz zasłużenie wywiózł z Niecieczy 3 punkty. Goście byli zespołem wyraźnie, lepszym, prezentującym bardzo pewny i skuteczny futbol. W grze zespołu Nenada Bjelicy nie było fajerwerków, ale wynik w pełni może satysfakcjonować kibiców.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 1:3 (0:1)

Bruk-Bet Termalica: Jan Mucha - Patryk Fryc, Ákos Kecskés (Štefánik 36"), Artem Putiwcew, Kamil Słaby (Wróbel 78") - Vladislavs Gutkovskis, Mateusz Kupczak, Łukasz Piątek, Vlastimir Jovanović (Misak 62"), Martin Miković - Bartosz Śpiączka

Rezerwowi: Dariusz Trela - Vitalijs Maksimenko, Samuel Štefánik, Patrik Mišak, Jakub Wróbel, Dávid Guba, Krystian Peda

Lech: Matus Putnocky - Robert Gumny, Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Wołodymyr Kostewicz - Łukasz Trałka (Tetteh 22"), Maciej Gajos - Maciej Makuszewski (Barkroth 75"), Radosław Majewski, Mario Situm - Christian Gytkjaer

Rezerwowi: Jasmin Burić, Abdul Aziz Tetteh, Nicklas Barkroth, Rafał Janicki, Nicki Bille Nielsen, Mihai Radut, Kamil Jóźwiak

Bramki: Gytkjaer 44", Putiwcew 61" (samobójcza), Majewski 87" - L. Nielsen 83" (samobójcza)

Kartki: Majewski 22" (żółta), Makuszewski 25" (żółta), Słaby 28" (żółta), Miković 64" (żółta)

Sędzia: Tomasz Musiał

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:3
90:00 00:00
90
Koniec spotkania. Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 1:3. Bramki dla Lecha: Gytkjaer, Putiwcew (sam.), Majewski
83
Zza pola karnego uderzał Miković, piłka odbiła się od Lasse Nielsena, co kompletnie zmyliło Putnockiego
83
2:1! Co za pech gości
82
Mogło być 3:0! Bille Nielsen wyłożył piłkę Majewskiemu, ale ten spudłował w bardzo dobrej sytuacji
69
Bardzo słabo prezentują się gospodarze i nie mają pomysłu na skuteczne zaatakowanie Lecha
63
Lech jest w bardzo komfortowej sytuacji. Gospodarze prezentowali się do tej pory słabo i trudno przypuszczać, żeby byli zdolni do odrobienia strat
62
Zmiana w zespole gospodarzy: Misak za Jovanovicia
61
Makuszewski zagrywał w okolice 5. metra, Putiwcew niefortunnie interweniował i skierował piłkę do własnej bramki
55
Majewski świetnie zagrał do Situma, ale ten będąc kilka metrów od bramki fatalnie przestrzelił
54
Teraz szybka akcja gospodarzy, ale po podaniu Stefanika na spalonym był Śpiączka
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 0:1. Bramka: Gytkjaer
45
Szczęście Lecha! Po strzale Śpiączki piłka trafiła w słupek
45
Jeszcze około 2 minut do końca pierwszej połowy. Lechici kontrolują przebieg gry
45
Aż 5 minut doliczone do pierwszej połowy
44
Świetne wejście Gumnego, który wbiegł z prawej strony w pole karne, zagrał w okolice 5. metra, a Gytkjaer musiał tylko dołożyć nogę i zdobyć bramkę