City Trail onTour: biegacze nie przestraszyli się deszczu

W sumie ponad 450 osób wzięło udział w poznańskiej edycji biegu z cyklu CITY TRAIL onTour. Imprezę rozgrywano w Lasku Marcelińskim.

Poza Poznaniem, zawody są organizowane w dziewięciu innych miastach. Są to: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Gdańsk, Bydgoszcz, Szczecin, Wrocław, Katowice, Łódź. Biegi mają nietypową formułę, bo odbywają się w dni powszednie, w godzinach popołudniowych.

We wtorek zwycięstwo na 5-kilometrowej przełajowej trasie w Lasku Marcelińskim odniósł Łukasz Wietecki. Jego wynik to 16:26. Drugie miejsce zajął Marcin Kęsy (16:31), a trzecie - Piotr Tomczyk (16:39).

- Start w dzisiejszym biegu był spontaniczny, bo dopiero w poniedziałek wróciłem do Polski z Londynu. Owszem zmęczenie było, ale forma też, więc chciałem się sprawdzić. Bardzo lubię te biegi, rok temu na wakacyjnej edycji wygrałem, dzisiaj udało mi się obronić tytuł. Warunki były trudne - dużo kałuż i błoto, ale ja lubię jak jest ciężko. Oczywiście tempo wtedy spada i trzeba włożyć więcej siły w taki bieg, ale jest ciekawiej - podsumował zwycięzca.

Wśród pań najlepszą okazała się Monika Brzozowska. Jej wynik to 19:23. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak (20:21), a trzecie - Karolina Chabros (20:21).

W ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział ponad 120 uczestników.