CLJ: Lech Poznań słabszy od Legii Warszawa (skrót meczu)

Juniorzy starsi Lecha Poznań okazali się słabsi od zespołu Legii Warszawa i przegrali z Wojskowymi w półfinale Centralnej Ligi Juniorów.

Pierwszy mecz, rozegrany we Wronkach, zakończył się remisem 2:2. W lepszej pozycji przed rewanżem byli zatem warszawiacy, ale poznaniacy przystępowali do tej konfrontacji z nadziejami na awans.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy. Po zmianie stron przyjezdni grali jednak lepiej i skuteczniej, co przełożyło się na 2 bramki i zwiastowało wielkie emocje.

Pomiędzy 58 a 66 minutą kibice obejrzeli trzy gole i na tablicy wyników mieliśmy 2:2. Do końca regulaminowego czasu gry żaden z bramkarzy już nie skapitulował i potrzebna była dogrywka.

W niej dwukrotnie trafiali Wojskowi, zapewniając sobie awans do finału, w którym zmierzą się z Pogonią Szczecin.

Po raz czwarty z rzędu do finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych awansował za to zespół juniora młodszego Kolejorza, który pokonał w dwumeczu MKS Polonię Warszawa.

Legia Warszawa - Lech Poznań 4:2 (po dogrywce) (1:0)

Legia: Mateusz Kochalski - Piotr Cichocki, Bartosz Olszewski (62. Maciej Ostrowski), Kacper Pietrzyk, Mateusz Bondarenko - Bartłomiej Urbański, Mateusz Leleno (87. Mateusz Szwed), Aleksander Waniek, Mateusz Praszelik (63. Konrad Handzlik), Kamil Orlik - Patryk Czarnowski (55. Michał Góral)

Lech: Bartosz Mrozek - Szymon Zalewski, Mateusz Skrzypczak, Kacper Wojdak (46. Marcin Maćkowiak), Marcin Grabowski - Łukasz Norkowski (86. Maciej Spychała), Michał Skóraś, Jakub Moder - Łukasz Adamczak (66. Tymoteusz Klupś), Dawid Kurminowski, Tymoteusz Puchacz (56. Bartosz Bartkowiak)

Bramki: Kamil Orlik (10. min), Mateusz Leleno (66. min), Kacper Pietrzyk (102. min), Michał Góral (115. min) - Marcin Grabowski (58. min), Jakub Moder (60. min)