Wielkie rozczarowanie: Polska słabsza od Słowacji

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała ze Słowacją w swoim pierwszym meczu na młodzieżowych mistrzostwach Europy.

W piątek ze względu na nadmiar żółtych kartek nie mogliśmy oglądać Dawida Kownackiego, ale Lecha Poznań reprezentowali w wyjściowym składzie Tomasz Kędziora i Jan Bednarek, na placu gry pojawił się również wychowany w Kolejorzu Karol Linetty.

Biało-czerwoni już w pierwszej minucie prowadzili 1:0. Z prawej strony świetnie dośrodkował Kędziora, a akcję ładnym strzałem głową wykończył Patryk Lipski.

Niestety, po strzeleniu gola Polacy zupełnie oddali rywalom inicjatywę i do przerwy nie byli w stanie opanować sytuacji na boisku. Słowacy przewagę udokumentowali jednym golem i po 45 minutach na tablicy wyników mieliśmy remis.

Po zmianie stron piłkarze Marcina Dorny grali znacznie lepiej niż przed przerwą. Bardziej aktywny w ataku był Linetty i to on mógł dać gospodarzom prowadzenie, jednak w dogodnej sytuacji uderzył obok bramki. Polacy nie wykorzystali dobrych okazji, takich jak sytuacja sam na sam Przemysława Frankowskiego, a od 78. minuty musieli gonić wynik: Słowacy przeprowadzili świetną kontrę i drugi raz tego dnia pokonali Jakuba Wrąbla.

Polacy rzucili się do odrabiania strat, brakowało im jednak precyzji, a w razie konieczności dobrze interweniował Słowacki bramkarz.

Ostatecznie nasi południowi sąsiedzi zdobyli 3 punkty, dające im prowadzenie w grupie. Polacy są natomiast w bardzo trudnej sytuacji, a ich kolejnymi rywalami będą Anglicy i Szwedzi.

Polska - Słowacja 1:2 (1:1)

Bramki: Patryk Lipski 1 - Martin Valjent 20, Pavol Safranko 78.

Polska: 12. Jakub Wrąbel - 4. Tomasz Kędziora, 6. Jan Bednarek, 15. Jarosław Jach, 2. Paweł Jaroszyński - 17. Paweł Dawidowicz, 7. Karol Linetty - 11. Przemysław Frankowski, 10. Patryk Lipski (82, 18. Jarosław Niezgoda), 19. Bartosz Kapustka (59, 13. Łukasz Moneta) - 9. Mariusz Stępiński (84, 16. Krzysztof Piątek).

Słowacja: 1. Adrian Chovan - 4. Martin Valjent, 2. Branislav Ninaj, 3. Milan Skriniar, 14. Robert Mazan - 6. Stanislav Lobotka - 10. Albert Rusnak, 21. Matus Bero (90, 22. Laszlo Benes), 8. Martin Chrien, 7. Jaroslav Mihalik (82, 17. Lukas Haraslin) - 15. Adam Zrelak (73, 18. Pavol Safranko).