Ruszyły zapisy na poznański maraton. Ile trzeba zapłacić?

We wtorek ruszyły zapisy na 18. PKO Poznań Maraton. Impreza odbędzie się w połowie października.

Organizatorem tradycyjnie są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Maratończycy wybiegną na ulice stolicy Wielkopolski 15 października o 9:00. Meta ponownie zostanie zlokalizowana na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Zapisywać można się przez formularz na stronie http://marathon.poznan.pl. - Im wcześniejsze zgłoszenie tym niższy numer startowy. Ostateczny termin zapisów mija 14 października lub też po osiągnięciu maksymalnego limitu zgłoszeń tj. 8 000 zawodników - informują organizatorzy.

Do 25 września opłata startowa wynosi 100 złotych, następnie wzrośnie do 150 zł, a 13 i 14 października będzie trzeba zapłacić już 200 zł.

Na 50 proc. zniżkę mogą liczyć zawodnicy, którzy ukończyli 60. rok życia. 25 proc. mniej zapłacą posiadacze karty "Poznań PRO Rodzina - Karta Rodziny Dużej" i osoby, które uiściły opłatę startową w 10. PKO Poznań Półmaratonie.

Prawo do bezpłatnego udziału posiadają osoby na wózkach, uczestnicy wszystkich dotychczasowych maratonów i osoby, które zajęły w 17.PKO Poznań Maratonie miejsca od I do III w kategoriach wiekowych.

Trasa 18. PKO Poznań Maratonu na razie pozostaje tajemnicą. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji zwyciężył Terer Dickson. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!