Koszykówka: Pomarańczarnia MUKS Poznań nie wróci szybko do ekstraklasy

Spadkowicz z koszykarskiej ekstraklasy kobiet, Pomarańczarnia MUKS Poznań, nie zanotuje szybkiego powrotu w szeregi najlepszych drużyn w kraju.

Zespół ze stolicy Wielkopolski zwyciężył w fazie zasadniczej grupy B I ligi kobiet, a w pierwszej rundzie fazy play-off pokonał drugi zespół Ślęzy Wrocław. W półfinale rywalem poznanianek SMS PZKosz Łomianki, drugi zespół grupy A w fazie zasadniczej.

Pierwszy mecz został rozegrany w Poznaniu: MUKS przegrał w nim 61:80 i koszykarki Macieja Brodzińskiego jechały do podwarszawskiej miejscowości ze świadomością, że tylko wygrana pozwoli im zachować szanse na awans do finału.

W środowy wieczór znacznie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po pierwszej kwarcie prowadziły 19:8, a po drugiej już 42:25.

W drugiej połowie przyjezdne poprawiły swoją grę, ale było już zbyt późno, aby odrobić straty. Nieźle spisywała się Katarzyna Bednarczyk (17 pkt., 4 asysty), ale zabrakło jej wsparcia ze strony koleżanek.

SMS PZKosz Łomianki - Pomarańczarnia MUKS Poznań 61:56 (19:8, 23:17, 11:17, 8:14)

Punkty dla SMS: Niemojewska 3, Nowakowska 22, Parzeńska 4, Ryng 5, Gwizdała 17, Makurat 8, Niełacna 2

Punkty dla MUKS: Klatt 10, Olszewska 3, Durek 9, Bednarczyk 17, Szemraj 4, Szarzyńska 5, Miśkiewicz 8

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!