Uniwersyteckie bieganie na Morasku

W sumie prawie 500 osób wzięło udział w IV edycji Uniwersyteckiej ZaDyszki im. Jerzego Żeligowskiego.

Impreza odbywała się na poznańskim Morasku. Organizatorzy przygotowali 5- i 10-kilometrowe trasy, okazję do sprawdzeniach swoich sił miały również dzieci.

Dłuższy dystans najszybciej pokonał Piotr Tomczyk z czasem 36 minut i 31 sekund. Zaledwie 3 sekundy później na mecie zameldował się Filip Przymusiński, taką sama stratę do 2. miejsca miał 3. na mecie Damian Filoda. Wśród pań zwyciężyła Małgorzata Kolacka (39:31).

Na 5 kilometrów zwyciężył Szymon Bytniewski (19:08). Na podium stanęli również Paweł Murawski (19:36) i Hubert Borwiński (19:47). Pierwszą kobietą na mecie była Marianna Trzeciak (23:16).