Pewny krok Kolejorza. Lech Poznań - Ruch Chorzów 3:0

W meczu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał 3:0 Ruch Chorzów. Gospodarze prezentowali się bardzo dobrze i zasłużenie zdobyli 3 punkty.

Goście odważnie zaczęli, przez kilka minut przypuszczali ataki na bramkę Lecha i szybko mogli prowadzić 1:0: oko w oko z Matusem Putnockim stanął Jarosław Niezgoda, ale młody napastnik przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Animuszu starczyło graczom Ruchu na 7 minut. Skrzydła podcięło im samobójcze trafienie Łukasza Surmy: doświadczony gracz niefortunnie interweniował po dośrodkowaniu Tomasz Kędziory i głową skierował piłkę do własnej bramki.
Zdobyty gol pozwolił grać Lechowi dużo spokojniej. Gospodarze nie forsowali tempa, mieli jednak przewagę i kontrolowali przebieg gry. Goście nie byli w stanie przebić się przez defensywę Kolejorza i nie kreowali sobie sytuacji.
Pod koniec pierwszej połowy Lech zadał drugi cios. Dogodną okazję zmarnował Marcin Robak, piłka trafiła jednak na skrzydło, skąd w okolice 15. metra dośrodkował ją Wołodymyr Kostewycz. Tam był z kolei Maciej Gajos, który uderzył ładnym wolejem i nie dał szans golkiperowi Niebieskich.
Po zmianie stron lechici grali bardzo spokojnie i oszczędnie gospodarowali siłami. Mimo to goście nie byli w stanie realnie im zagrozić, a losy meczu rozstrzygnął Darko Jevtić, który otrzymał świetne podanie od Radosława Majewskiego i mierzonym strzałem ustalił wynik spotkania.

Do końca meczu lechici prezentowali się bardzo pewnie i nie dali się zaskoczyć. Zdobyte 3 punkty zagwarantowały im 3. miejsce na koniec rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy.

Lech Poznań - Ruch Chorzów 3:0 (2:0)

Lech: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz, Wołodymyr Kostewycz - Łukasz Trałka, Radosław Majewski (Radut 63"), Maciej Gajos - Darko Jevtić, Marcin Robak (Bille Nielsen 75"), Dawid Kownacki (Makuszewski 70")

Rezerwowi: Jasmin Burić, Szymon Pawłowski, Nicki Bille Nielsen, Mihai Radut, Maciej Makuszewski, Marcin Wasielewski, Abdul Aziz Tetteh

Ruch: Hrdlicka - Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Oleksy - Przybecki, Surma, Urbańczyk, Nowak, Moneta - Niezgoda

Rezerwowi: Miszczuk, Trojak, Pazio, Walski, Gamakow, Arak, Visnakovs

Bramki: Surma 7" (samobój), Gajos 41", Jevtić 62"