Udany początek play-off: Biofarm Basket lepszy od Legii Warszawa

Patent na zwycięstwa w Warszawie mają koszykarze Biofarm Basketu Poznań, którzy po raz trzeci z rzędu pokonali Legię w jej własnej hali.

Zawodnicy trenera Przemysława Szurka zajęli 8. miejsce w fazie zasadniczej I ligi, dzięki czemu mogli przystąpić do rywalizacji w fazie play-off. W pierwszej rundzie czekało ich jednak bardzo trudne zadanie: Wojskowi okazali się najlepszym zespołem całej rundy zasadniczej.

Goście nie zamierzali jednak poddać się bez walki i od początku postawili rywalom trudne warunki. Gra była bardzo zacięta: po pierwszej kwarcie Biofarm Basket prowadził 14:11, a 10 minut później również 3-punktową przewagę mieli legioniści.

W trzeciej kwarcie Legia odskoczyła, ale goście zdołali uporządkować swoją grę i zremisować tę część gry. W ostatniej odsłonie zawodniczy Przemysława Szurka dali prawdziwy popis, wykorzystując nieskuteczność rywala i zdobywając aż 20 punktów.

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Drugi mecz zostanie rozegrany w sobotę w Warszawie.

Legia Warszawa - Biofarm Basket Poznań 57:69(11:14, 22:16, 19:19, 5:20)

BBP: Metelski 14, Fiszer 10, Struski 10, Gruszczyński 9, Migała 8, Bręk 5, Wieloch 5, Frąckowiak 3, Smorawiński 3, Ryżek 2

Legia: Kukiełka 21, Pacocha 12, Linowski 6, Andrzejewski 5, Jarmakowicz 5, M. Wilczek 4, Aleksandrowicz 2, Ł. Wilczek 2, Robak 0, Sulima 0.