Wyrachowany Kolejorz. Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:1

W rewanżowym spotkaniu półfinału rozgrywek o Puchar Polski Lech Poznań pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin i zapewnił sobie awans do finału.

Trener Kazimierz Moskal mówił, że spodziewa się ze strony gości ataków od pierwszej minuty. Nic takiego jednak się nie stało, a w pierwszym kwadransie na boisku istnieli tylko gospodarze, którzy całkowicie zdominowali piłkarzy Nenada Bjelicy. W środku pola rządził Dawid Kort, na skrzydle szalał Adam Gyurcso, a do tego dochodziły nieporozumienia w obronie Lecha.
Już w 5. minucie dogodną okazję zmarnował Marcin Listkowski, który po "asyście" Tomasza Kędziory nie był w stanie celnie uderzyć z kilkunastu metrów. Chwilę później "swojaka" mógł zdobyć Jan Bednarek, ale odbitą od jego głowy i zmierzającą do bramki piłkę wybił z linii Mihai Radut. W tej sytuacji nie popisał się Jasmin Burić, który minął się z dośrodkowywaną z rzutu rożnego piłką.
Lech przetrwał szturm Pogoni i w końcu zaczął grać nieco odważniej, co przełożyło się na mniejszą liczbę sytuacja dla gospodarzy. Portowcy wciąż mieli inicjatywę, dogodne okazje zmarnowali m.in. Cornel Rapa i Adam Frączczak, ale każda minuta bez gola przybliżała gości do sukcesu.
W 40. minucie półfinałową rywalizację zamknął Marcin Robak. Były piłkarz Pogoni wykorzystał nieporadność linii obrony, przejął zagrywaną z głębi pola piłkę, oszukał dwóch rywali (przy tak biernej postawie defensorów nie było to trudne), zszedł do środka i strzałem z lewej nogi pokonał Jakuba Słowika.
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą" - to używane już niezliczoną liczbę razy hasło znalazło się na wywieszonym przez kibiców Pogoni transparencie. Być może po drugiej połowie gospodarze czuli się mentalnymi zwycięzcami, ale jeśli tak, to muszą być dla siebie bardziej wymagający. Owszem,Portowcy częściej niż goście konstruowali akcje ofensywne, ale na dobrą sprawę ani razu realnie nie zagrozili bramce Buricia. W końcówce nieźle uderzali Drygas czy Niepsuj, ale na posterunku zawsze był Bośniacki bramkarz lub któryś z jego kolegów.
Lechici w drugich 45 minutach grali bardzo ekonomicznie, dobrze w defensywie i nawet po przejęciu piłki nie rzucali się do ataków, tylko rozsądnie dysponowali siłami. O tym jak wyrafinowanie zagrał Kolejorz niech świadczą statystyki: przez cały mecz piłkarze trenera Bjelicy oddali... jeden celny strzał.

"Mecz do zapomnienia" - tak można podsumować spotkanie w Szczecinie. W pierwszym meczu Lech wypracował sobie dużą przewagę, a gol Robaka rozstrzygnął losy rywalizacji. W Pucharze Polski liczy się awans i zadanie zostało wykonane. 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie Kolejorz zmierzy się z Arką Gdynia.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:1 (0:1)

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz - Abdul Aziz Tetteh, Łukasz Trałka - Maciej Makuszewski (Wasielewski 73"), Szymon Pawłowski (Jevtić 71"), Mihai Radut - Marcin Robak (Nielsen 58")

Rezerwowi: Matus Putnocky, Marcin Wasielewski, Wołodymyr Kostewycz, Maciej Gajos, Darko Jevtić, Nicki Bille Nielsen, Dawid Kownacki

Pogoń: Jakub Słowik - Cornel Rapa (Niepsuj 60"), Sebastian Rudol, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Marcin Listkowski, Mateusz Matras, Kamil Drygas, Dawid Kort (Kowalczyk 76"), Adam Gyurcso - Adam Frączczak (Ciftci 60")

Rezerwowi: Dawid Kudła, Nadir Ciftci, Sebastian Kowalczyk, Spas Delev, Robert Obst, David Niepsuj, Mate Tsintsadze

Bramki: Robak 41"

Kartki: Rapa 21" (żółta), Listkowski 68" (żółta), Nunes 88" (żółta)

90
Koniec spotkania. Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:1. Bramka: Robak. Lech w finale Pucharu Polski!
90
Celny strzał Niepsuja i dobra interwencja Buricia
90
Arbiter doliczył 3 minuty
90
Niepotrzebne wyjście Buricia z bramki, Drygas lobował piłkę w światło bramki, ale Bednarek bez problemów ją wybił.
73
Kort trafił w boczną siatkę bramki Lecha, ale opanował piłkę już za linią końcową. Od bramki Burić
53
Prowadzenie 1:0 może cieszyć, ale martwią indywidualne błędy obrońców i bramkarza Kolejorza
52
Ultrasi Pogoni nadal głośno dopingują swój zespół
51
Emocje związane z awansem do finału praktycznie się już skończyły. 2 maja Lech zmierzy się w nim z Arką Gdynia
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:1. Bramka: Robak. W dwumeczu Lech prowadzi 4:0
41
Długa piłka w kierunku Robaka, ten poradził sobie z dwoma rywalami i strzałem z lewej nogi dał Lechowi prowadzenie
41
Po meczu! Robak!
39
Nieliczne ataki Lecha nie wiążą się ze zbyt dużym ryzykiem, w akcje włącza się mała liczba piłkarzy
33
Mocne uderzenie Rapy z narożnika pola karnego, ale piłka wylądowała w bocznej siatce
33
Lech gra na pół gwizdka, ale na razie taka strategia się sprawdza
29
Burić! Fatalny błąd defensywy Lecha, piłka spadła pod nogi Frączczaka, ten uderzył, ale świetnie z bramki wyszedł Burić
27
Lechici poprawili grę w obronie i gospodarzom trudno przedostawać się pod ich pole karne
26
Pogoń teraz w ataku pozycyjnym
24
Drygas otrzymał dobre dośrodkowanie, ale będąc kilka metrów od bramki nie trafił w piłkę