Koszykówka: Biofarm Basket Poznań w fazie play-off

Koszykarze Biofarm Basketu Poznań pokonali w niedzielę Enea Astorię Bydgoszcz i zapewnili sobie awans do fazy play-off I ligi.

W pierwszej połowie mecz był dość wyrównany. Co prawda w pewnym momencie goście prowadzili już dziesięcioma punktami, ale na początku przerwy na tablicy wyników było już tylko 42:38 dla przyjezdnych.

Sytuacja zmieniła się po przerwie. Poznaniacy kontrolowali przebieg gry, a duża w tym zasługa dobrze spisujących się Filipa Struskiego i Adama Metelskiego.

8. miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej i awans do play-off to spory sukces prowadzonego przez Przemysława Szurka zespołu. Poznaniacy wykonali spory krok naprzód, co najlepiej pokazuje statystyka zwycięstw: w bieżących rozgrywkach mają ich na koncie 16, przy zaledwie 10 rok wcześniej.

W pierwszej rundzie fazy play-off Biofarm Basket zmierzy się z Legią Warszawa.

Enea Astoria Bydgoszcz - Biofarm Basket Poznań 78:87 (21:21, 17:21, 15:20, 25:25)

Punkty zdobyli:

- dla BBP: P. Wieloch 18, F. Struski 14, 2x3,7zb., A. Metelski 13,10zb., J. Fiszer 10,2x3, M. Migała 8, M. Bręk 7, D. Gruszczyński 5,1x3, M. Kurpisz 5,1x3, Sz. Ryżek 2, T. Smorawiński 2,

- dla Astorii: P. Gospodarek 21,3x3, D. Szyttenholm 10, M. Fatz 10,6zb., P. Kreft 10,1x3,6zb., M. Bierwagen 9, Ł. Paul 8, F. Czyżnielewski 7,1x3 .