Ważna wygrana Warty Poznań w Stalowej Woli (wideo)

Walczący w rozgrywkach II ligi piłkarze Warty Poznań znacznie lepiej radzą sobie na wyjazdach niż na boisku przy Drodze Dębińskiej.

W 24. kolejce Zieloni mierzyli się w Stalowej Woli ze Stalą. Goście znacznie lepiej weszli w mecz, prowadzili grę i już po kwadransie
prowadzili 1:0: gola po uderzeniu głową zdobył Tomasz Dejewski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego.
Do końca pierwszej połowy Warta skupiała się na uszczelnieniu defensywy i kontratakach. Żaden z nich nie zakończył się powodzeniem, ale schodząc na przerwę zawodnicy Petra Nemca nadal prowadzili 1:0.
Po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę i ruszyli do ataków. Sił starczyło im mniej więcej do 70. minuty. Wtedy tempo spadło, gra się wyrównała i mecz nie był już zbyt atrakcyjnym widowiskiem.
W doliczonym czasie gry na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Bętkowski. Piłka wylądowała w siatce Warty, ale arbiter nie uznał wyrównującego trafienia: chwilę wcześniej faulowany był bowiem jeden z piłkarzy gości.
27 zdobytych do tej pory punktów daje Warcie 11. lokatę w tabeli i 2 punkty przewagi nad strefą spadkową.
W sobotę Zieloni zagrają na wyjeździe z GKS Bełchatów, mającym obecnie o 1 punkt więcej.
Poniżej pełna retransmisja spotkania Stal - Warta.
Stal Stalowa Wola - Warta Poznań 0:1 (0:1)

Stal Stalowa Wola: Frątczak, Waszkiewicz, Jarosz, Kołodziej, Wójcik, Korczyński (46’ Piechniak), Stelmach (46’ Wasiluk), Żołądź, Jonkisz (62’ Mokrzycki), Bętkowski, Gębalski

Warta Poznań: Laskowski Tomasz, Siwek, Dejewski, Kieliba, Kiełb, Laskowski Adrian, Marciniak, Brzostowski, Goździk (80’ Cywiński), Ciarkowski (90+1’ Chromiński), Broź (65’ Spławski)

Bramka: Dejewski"

Żółte kartki: Jonkisz, Kołodziej, Waszkiewicz (Stal), Goździk, Laskowski Adrian (Warta)

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!