Lech Poznań pokonał w sparingu pierwszoligowca

Lech Poznań w sparingowym spotkaniu pokonał 2:0 Chrobrego Głogów. Mecz rozegrano na bocznym boisku przy INEA Stadionie.

Młodzieżowi reprezentanci Polski wyjechali na zgrupowania, ale pozostali piłkarze Kolejorza zostali w Poznaniu. Sztab szkoleniowy chciał zachować odpowiedni rytm meczowy zespołu, stąd sparing z pierwszoligowcem.

Od początku przewagę mieli gospodarze, a bramkę zdobyli już w 13 minucie. Z rzutu karnego trafił Marcin Robak, a "jedenastkę" wywalczył Maciej Makuszewski.

Do końca pierwszej połowy gra toczyła się - z pewnymi wyjątkami - pod dyktando Kolejorza, ale sytuacja zmieniła się po przerwie. Goście przejęli inicjatywę (czy może - gospodarze ją oddali), częściej byli przy piłce, ale obrona Lecha nie dawała się zaskoczyć.

Obie strony stworzyły sobie kilka okazji, w Lechu aktywni byli szczególnie piłkarze, który weszli z ławki rezerwowych. Wynik spotkania ustalił strzałem z bliskiej odległości Łukasz Trałka, który wykorzystał podanie Robaka.

Lech Poznań - Chrobry Głogów 2:0 (1:0)

Lech Poznań: Matus Putnocky (Jasmin Burić) - Marcin Wasielewski, Lasse Nielsen, Dariusz Dudka, Wołodymyr Kostewycz (Maciej Wilusz 46"), Maciej Makuszewski (Szymon Pawłowski 62"), Maciej Gajos (Łukasz Trałka 46"), Abdul Aziz Tetteh, Mihai Radut (Radosław Majewski 62"), Marcin Robak, Nicki Bille (Darko Jevtić 62")