Udana inauguracja Warty Poznań. Zieloni lepsi od Polonii Bytom

Świetną inaugurację rundy wiosennej II ligi zaliczyli piłkarze Warty Poznań, którzy pokonali na wyjeździe zespół Polonii Bytom.

Po dobrych wynikach osiąganych w okresie przygotowawczym fani Zielonych mieli nadzieję na udane otwarcie swojego ulubionego zespołu. Zadanie teoretycznie nie było trudne: Polonia była zdecydowanie najsłabszym zespołem rundy jesiennej.

W pierwszej połowie przy piłce częściej byli gospodarze i to oni mieli więcej okazji do zdobycia gola. Na przerwę z jednobramkową zaliczką schodzili jednak piłkarze Petra Nemca: goście wyprowadzili świetną kontrę i na listę strzelców wpisał się pozyskany zimą Mateusz Broź.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartką za zagranie ręką poza polem karnym ukarany został golkiper przyjezdnych, Tomasz Laskowski.

Po zmianie stron Zieloni mądrze się bronili i starali się nie dopuszczać do groźnych sytuacji pod swoją bramką.

W 83. minucie było już 0:2. Ponownie na listę strzelców wpisał się Broź, tym razem wykorzystując rzut karny. Gospodarze zdobyli jeszcze kontaktową bramkę, ale 3 punkty powędrowały ostatecznie do Poznania.

Dzięki wygranej Warta ma już 23 punkty i utrzyma 11. miejsce w tabeli II ligi. 11 marca Zieloni podejmą Odrę Opole.

Polonia Bytom - Warta Poznań 1:2 (0:1)

Warta: T. Laskowski - Siwek (Filipowiak 45"), Kieliba, Onsorge, Fiedosiewicz, A. Laskowski, Brzostowski (Kiełb 60"), Białożyt (Biegański 46"), Marciniak, Ciarkowski, Broź

Polonia: Perdijic - Barbus, Szyndrowski, Basista, Szkatuła, Słodowy, Chrabąszcz, Ceglarz (Włodyka 82"), Stefański (Varadi 65"), Musiolik (Skrzypiński 81"), Zaremba

Bramki: Włodyka 96" - Broź 41", 43"

Czerwone kartki: Basista 72" - T. Laskowski (46")

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!