Nenad Bjelica: z tym Lechem mógłbym grać w Lidze Mistrzów

- Z tym zespołem mogę grać w Lidze Mistrzów - stwierdził trener Nenad Bjelica po środowym meczu z Pogonią Szczecin.

Lech Poznań pokonał Portowców 3:0 w pierwszym meczu półfinału rozgrywek o Puchar Polski i jest bardzo bliski gry w finale. - Myślę, że zagraliśmy dobry mecz. Cały czas kontrowaliśmy grę. W drugiej połowie spisaliśmy się nieco lepiej, mieliśmy dogodniejsze okazje. Znów wygraliśmy 3:0, ale należy pamiętać, że mamy jeszcze jeden mecz przeciwko Pogoni i będziemy w nim ciężko pracować przez 90 minut, aby znaleźć się w finale. Jestem zadowolony z wyniku, gry, tego jaką agresję i motywację prezentuje drużyna - komentował Bjelica na pomeczowej konferencji prasowej.

Kolejorz po raz z czwarty z rzędu wygrał 3:0. - Ciężko pracowaliśmy, dobrze przygotowaliśmy się na Cyprze. Mamy całą drużynę do dyspozycji i to jest bardzo ważne - przyznał chorwacki szkoleniowiec.

W środę do podstawowego składu Lecha powrócił Szymon Pawłowski. Występ skrzydłowego był bardzo udany. - Cieszę się z gry Pawłowskiego. Bardzo ciężko pracował on w ostatnich tygodniach, dzisiaj pokazał swoje umiejętności i można być z tego zadowolonym - przyznał Bjelica.

Na pomeczowej konferencji trener został poproszony o porównanie siły Kolejorza i Austrii Wiedeń, którą prowadził w rozgrywkach Ligi Mistrzów. - Lechowi nic nie brakuje. Z tym zespołem mogę grać w Lidze Mistrzów - odpowiedział.