Pływanie: Kacper Majchrzak najlepszy w Termach Maltańskich

Kacper Majchrzak z Warty Poznań okazał się najlepszym zawodnikiem Zimowych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego w Pływaniu. Wśród pań najskuteczniejsza była Anna Dowgiert.

Rozgrywana w Termach Maltańskich impreza zgromadziła kilkuset zawodników, a kilka wyścigów przyniosło naprawdę duże emocje.

Tak było choćby w rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym. Majchrzak wygrał w finale o 0,01 sekundy z Konradem Czerniakiem, a pojedynku pływaczek Warty Dowgiert okazała się lepsza od Joanny Cieślak.

"Ciasno" było również w męskim finale na 50 metrów stylem dowolnym. Marcin Stolarski (Warta) minimalnie pokonał w nim Juliusza Żebrowskiego z KU AZS UAM Poznań.

Na 100 metrów "motylkiem" pań Dowgiert i Cieślak zostały pogodzone przez Joannę Mizak z Gorzowa.

Majchrzak zgromadził w sumie 2368 punktów, na co złożyły się m.in. wygrana na 200 metrów stylem dowolnym czy druga lokata na tym samym dystansie ale stylem klasycznym.

Dowigert z kolei była najlepsza m.in. na 100 metrów stylem dowolnym oraz zmiennym.

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!