Remis Warty Poznań z ŁKS Łódź. Zieloni nadal bez porażki

Petr Nemec ma powody do zadowolenia fot. Roger Gorączniak

Wciąż bez porażki w okresie przygotowawczym pozostają piłkarze Warty Poznań. Tym razem drużyna Petra Nemca zremisowała z ŁKS Łódź.

Zespół z Drogi Dębińskiej mierzył się do tej pory m.in. z Koroną Kielce, Śląskiem Wrocław czy Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Tym razem rywalem Zielonych był lider grupy I III ligi. Do przerwy Warta prowadziła 1:0 dzięki bramce z rzutu wolnego: celnym uderzeniem z ok. 20 metrów popisał się Michał Ciarkowski.

Więcej emocji przyniosła druga połowa. Z rzutu karnego wyrównał Artur Golański, ale kilkaset sekund później znów prowadzili gospodarze: Krzysztof Biegański wykorzystał błąd obrony gości, przejął piłkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.

Wynik meczu ustalił Jewhen Radionow.

Kolejny sparing Warta rozegra za tydzień. Formę Zielonych sprawdzi wówczas Polonia Środa Wielkopolska.

Warta Poznań - ŁKS Łódź 2:2 (1:0)

Skład Warty Poznań w I połowie: T. Laskowski - Siwek, Dejewski, Kieliba, Brylewski, Marciniak, Białożyt, Cywiński, Goździk, Chromiński, Ciarkowski

Skład Warty Poznań w II połowie: Wojnowski - Siwek, Onsorge, Ngamayama, Fiedosewicz, Marciniak (Kalupa 65"), Brzostowski, Szynka, Biegański, Ciarkowski, Chromiński