Kolejna wygrana Biofam Basketu Poznań. Utrzymanie coraz bliżej

Kolejne, już trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł zespół Biofarm Basketu Poznań.Tym razem koszykarze ze stolicy Wielkopolski pokonali Kotwicę Kołobrzeg.

Poznański zespół walczy o zapewnienie sobie utrzymania bez udziału w fazie play-out, a Kotwica jest jednym z bezpośrednich rywali do osiągnięcia tego celu.

Po pierwszej kwarcie, w której prym wiódł Adam Metelski, wydawało się, że gospodarze nie będą mieli problemów z wygraną. Stało się jednak inaczej: w drugiej części goście znacznie poprawili swoją grę, dzięki czemu na przerwę schodzili prowadząc 31:25.

W drugiej połowie Biofarm Basket odzyskał inicjatywę i zapewnił sobie zwycięstwo. Spora w tym zasługa przewagi pod tablicami: gospodarze zaliczyli znacznie więcej zbiórek niż goście.

W 20 meczach Biofarm Basket wywalczył 30 punktów, co daje obecnie 8. lokatę w tabeli I ligi.

Biofarm Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg 65:59 (16:11, 9:20, 15:10, 25:18)

BBP: Struski 17 (2x3), Wieloch 13, Metelski 10, Bręk 9, Ryżek 8 (2x3), Kurpisz 5 (1x3), Stankowski 2, Fiszer 1. Grali również Smorawiński, Migała i Gruszczyński.

Kotwica: Przyborowski 17 (3x3), Bodych 15 (1x3), Suliński 11 (2x3), Dzierżak 7, Pawłowski 6, Grujić 3, Dobriański 0, hanke 0, Mieczkowski 0.