Warta ponownie pokonała sparingpartnera

Bardzo dobrze wyniki osiągają w okresie przygotowawczym zawodnicy Warty Poznań. Tym razem Zieloni pokonali Tarnovię Tarnowo Podgórne.

Dla piłkarzy Petra Nemca był to czwarty sparing w bieżącym okresie przygotowawczym. Do tej pory Warta zremisowała z dwoma zespołami z Lotto Ekstraklasy (0:0 z Koroną Kielce i 3:3 ze Śląskiem Wrocław), ponadto pokonała 4:0 Obrę Kościan.

Środowy mecz miał zresztą podobny scenariusz jak starcie z Obrą. W pierwszej połowie Warta zdominowała nastawioną na kontrataki Tarnovię, ale przewagę udowodniła zaledwie jedną bramką, zdobytą przez Tomasza Dejewskiego.

Po zmianie stron inicjatywa wciąż była po stronie gospodarzy, którzy ponownie zmarnowali kilka dogodnych okazji. Wynik spotkania ustalił w 77. minucie Filip Brzostowski.

W barwach Tarnovii wystąpił m.in. doskonale znany fanom Lecha Poznań Bartosz Ślusarski.

W sobotę Warta rozegra kolejny sparing. Tym razem rywalem będzie Górnik Konin.

Warta Poznań - Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:0 (1:0)

Skład Warty Poznań w I połowie: T. Laskowski - Siwek, Marciniak, Dejewski, Brylewski, Kalupa, Białożyt, Goździk, Biegański, Cywiński, Furta

Skład Warty Poznań w II połowie: T. Laskowski (Dojcz 75") - Siwek, Dejewski (Marciniak 79"), Onsorge, Fiedosewicz, Brzostowski, A.Laskowski, Szynka, Biegański, Ciarkowski, Spławski

Bramki: Dejewski 26", Brzostowski 77"