Wielkie emocje i minimalna wygrana MUKS w derbach Poznania

Do ostatnich sekund trwała walka o zwycięstwo w koszykarskich derbach Poznania. Ostatecznie Pomarańczarnia MUKS okazał się lepszy od Enea AZS.

Mecz od początku do końca był bardzo zacięty, a oba zespoły kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu.

W pierwszej kwarcie Akademiczki miały już nawet 5 punktów przewagi, ale gospodynie zdołały je dogonić. W drugiej odsłonie z kolei to MUKS "odskoczył" na 7 pkt., mimo to po pierwszej połowie różnica była minimalna (27:26).

W trzeciej kwarcie gra była wyrównana do stanu 29:29. Wtedy ponownie wyższy bieg wrzuciły gospodynie, co dało efekt w postaci obiecującej przewagi (40:32). Akademiczki nie składały jednak broni i udało im się zredukować straty do jednego punktu.

Ostatnia odsłona to już istny dreszczowiec. Oba zespoły popełniały sporo błędów i kibice mogli oglądać mało celnych rzutów.

Niespełna 6 minut przed końcem skuteczną "trójką" do remisu doprowadziła Kinga Woźniak. Od tego momentu mieliśmy do czynienia z festiwalem niemocy, który przerwała dopiero Barbara Miśkiewicz: na tablicy wyników było wtedy 46:44.

Kolejny celny rzut za trzy punkty w wykonaniu Woźniak dał prowadzenie AZS. Następnie niecelną próbę zaliczyła Daria Marciniak, a o losach spotkania zadecydowały skutecznie egzekwowane przez Miśkiewicz rzuty wolne.

W tabeli grupy B I ligi nadal prowadzi AZS Politechnika Korona Kraków (26 pkt.). Kolejne miejsca zajmują Enea AZS (23) i Pomarańczarnia MUKS (22).

Pomarańczarnia MUKS Poznań - Enea AZS Poznań 48:47 (17:16, 10:10, 13:13, 8:8)

Punkty dla MUKS: Olszewska 2, Durak 15, Bednarczyk 4, Szemraj 4, Szarzyńska 4, Miśkiewicz 19

Punkty dla AZS: Nowicka 3, Woźniak 12, Marciniak 8, Szloser 10, Stefańczyk 11, Pietraszek 3

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!