Lech rozgromił Sokoła. Błysk młodzieży i nowego piłkarza (wideo)

Dwie bramki zdobył Dawid Kownacki fot. Roger Gorączniak

Wysokim zwycięstwem Lecha Poznań zakończył się sobotni sparing z Sokołem Kleczew. Dla Kolejorza był to pierwszy sprawdzian w okresie przygotowawczym.

Trener Nenad Bjelica od pierwszej minuty dał szansę nowym nabytkom, a także grupie młodych zawodników. Do przerwy Kolejorz prowadził 2:0, a obie bramki zdobył Paweł Tomczyk. Najpierw napastnik dobił strzał Tomasza Kędziory, a następnie wykorzystał świetnie zagranie Wołodymyra Kostewycza.

Po zmianie stron lechici mieli ogromną przewagę, co udokumentowali sześcioma trafieniami. Szczególnie efektowna była bramka Kostewycza, zdobyta uderzeniem z rzutu wolnego.

Kibice i sztab Kolejorza mogą być zadowoleni z gry i wyniku osiągniętego przez zespół, ale ze spotkania z trzecioligową drużyną nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Kolejne sparingi odbędą się już podczas zgrupowania na Cyprze.

Lech Poznań - Sokół Kleczew 8:0 (2:0)

Lech: Miłosz Mleczko - Tomasz Kędziora, Dariusz Dudka (Jan Bednarek 46"), Lasse Nielsen (Maciej Wilusz 46"), Vlodymyr Kostevych - Abdul Aziz Tetteh (Łukasz Trałka 46"), Victor Gutierrez - Marcin Wasielewski, Radosław Majewski (Tamas Kadar 46"), Mihai Radut (Tymoteusz Puchacz 46") - Paweł Tomczyk (Dawid Kownacki 46")

Bramki: Tomczyk 15"", 28", Kostewycz 66", Gutierrez 69", Trałka 82", Kownacki 84", 89" + gol samobójczy