Biofarm Basket Poznań słabszy od Legii Warszawa

Nieudane otwarcie rundy rewanżowej zaliczyli koszykarze Biofarm Basketu Poznań, którzy na własny parkiecie przegrali z Legią Warszawa.

Kibice obu zespołów mieli w pamięci ich spotkanie otwierające sezon 2016/17: lepsi okazali się wówczas poznaniacy. Mimo to faworytem sobotniego spotkania byli wyżej notowani Wojskowi.

Gospodarze świetnie rozpoczęli (prowadzili 8:0), przyjezdni wrzucili jednak wyższy bieg i pierwszą kwartę zakończyli z prowadzeniem, które po drugiej części jeszcze wzrosło i wynosiło wówczas 10 punktów.

W drugiej połowie poznaniacy prezentowali się lepiej i minimalnie wygrali obie kwarty. Kilkukrotnie zbliżyli się do rywali na 3-4 punkty, popełniali jednak zbyt dużo błędów, aby móc "dopaść" gości.

Biofarm Basket Poznań - Legia Warszawa 58:66 (10:14, 11:17, 19:18, 18:17)

BBP: Struski 16, Metelski 9, Smorawiński 8, Bręk 7, Ryżek 7, Wieloch 6, Fiszer 3, Migała 2. Grali również: Stankowski, Gruszczyński i Kurpisz

Legia: M. Wilczek 18, Kukiełka 15, Jarmakowicz 14, Aleksandrowicz 12, Pacocha 5, A. Linowski 2. Grali również Malewski, Ł. Wilczek, Robak.