Koszykówka: wygrane Pomarańczarni MUKS i Enea AZS Poznań

To była udana niedziela dla poznańskich zespołów występujących na parkietach grupy B I ligi koszykówki kobiet. Pomarańczarnia MUKS Poznań i Enea AZS Poznań pewnie pokonały swoich rywali.

MUKS podejmował AZS AJP II Gorzów Wielkopolski. Gospodynie bardzo dobrze pisały się w pierwszej połowie (szczególnie udana była dla nich druga kwarta) i już wtedy było jasne, że nie mogą przegrać tej konfrontacji. Po przerwie przyjezdne nawiązały równorzędną walkę, miejscowe kontrolowały jednak przebieg wydarzeń.

Po czterech kolejkach MUKS ma na koncie 6 punktów i zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Pomarańczarnia MUKS Poznań - AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 86:63 (25:16, 30:12, 17:17, 14:18)

Punkty dla MUKS: Klatt 13, Olszewska 11, Durak 7, Bednarczyk 4, Policha 1, Maryniewska 2, Szarzyńska 14, Miśkiewicz 12, Perła 2, Pilichowska 6, Kowalewska 14

Punkty dla AZS AJP II: Kopciuch 13, Kominek 2, Keller 12, Matkowska 9, Trzeciak 7, Lasocka 3, Duchnowska 7, Dul 10.

Akademiczki mierzyły się na wyjeździe z MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. Pierwsza kwarta była bardzo zacięta i zakończyła się minimalnym zwycięstwem poznanianek. O losach rywalizacji przesądziły druga i trzecia kwarta, w których Enea ASZ miał wyraźną przewagę.

Akademiczki również wywalczyły do tej pory 6 punktów i zajmują 4. lokatę w tabeli.

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy - Enea AZS Poznań 51:77 (22:24, 5:22, 10:20, 14:11)

Punkty dla MUKS Chrobrego Basket: Winnicka 6, Paranowska 9, Czarnecka 14, Kulak 2, Deko 7, Kret 13

Punkty dla Enea AZS: Woźniak 16, Marciniak 11, Szloser 8, Banach 6, Stefańczyk 10, Plucińska 4, Kotula 6, Bandyk 9, Wiśniewska 4, Pietraszek 3.