Koszykówka: Biofarm Basket Poznań przegrał w Kołobrzegu

Po udanym początku (dwa zwycięstwa) koszykarze Biofarm Basketu Poznań rozbudzili apetyty swoich kibiców. Niestety, w kolejnych spotkaniach było już gorzej: w środę młodzi zawodnicy ze stolicy Wielkopolski przegrali po raz trzeci z rzędu.

Tym razem zawodnicy trenera Przemysława Szurka mierzyli się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Przyjezdni bardzo słabo weszli w spotkanie, mieli ogromne problemy w ataku i po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 16:9.

W drugiej części gra wyglądała zupełnie inaczej:poznaniacy zdominowali rywali, dzięki czemu zdołali odrobić straty, a na przerwę schodzili z 4-punktową zaliczką.

Pierwsze akcje trzeciej kwarty zwiastowały kontynuację tej tendencji, ale wtedy nagle odnaleźli się gracze Kotwicy, dzięki czemu wyszli na prowadzenie.

W decydującej odsłonie ponownie oba zespoły prezentowały się bardzo nierówno. Gościom udało się w pewnym momencie wyjść na 5-punktowe prowadzenie, ostatnie słowo należało już jednak do miejscowych.

W pięciu kolejkach Biofarm Basket zdobył 7 punktów i zajmuje 11. lokatę w tabeli I ligi (rywalizuje 16 zespołów). W najbliższą sobotę poznaniacy podejmą niepokonanego do tej pory Max Elektro Sokoła Łańcut. Początek meczu w hali przy ul. Piotrowo 4 o 15:45.

Kotwica Kołobrzeg - Biofarm Basket Poznań 61:58 (16:9, 9:20, 19:14, 17:15)

BBP: Wieloch 13, Struski 10, Smorawiński 7, Kurpisz 5, Fiszer 7, Migała 4, Metelski 4, Frąckowiak 3, Ryżek 3, Bręk 2

Kotwica: Włodarczyk 15, Bodych 13, Przyborowski 12, Pawłowski 11, Neumann 5, Mieczkowski 4, Suliński 1, Hanke 0, Dobriański 0.