Świetny początek Biofarm Basketu Poznań! Wygrana na wyjeździe z Legią Warszawa

Bardzo miła niespodzianka spotkała na starcie nowego sezonu I ligi kibiców Biofarm Basketu Poznań. Koszykarze ze stolicy Wielkopolski pokonali na wyjeździe uważaną za zdecydowanego faworyta tego starcia Legię Warszawa.

Początek spotkania był udany dla Wojskowych, którzy po pierwszej połowie mieli 14 punktów przewagi i wydawało się, że nie wypuszczą zwycięstwa z rąk.

Coś "drgnęło" w grze gości pod koniec trzeciej kwarty. Sygnał do ataku dali Adam Metelski i Tomasz Smorawiński, dzięki czemu Biofarm Basket odrobił 4 punkty.

Losy meczu rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie. Goście zanotowali serię 11 punktów z rzędu, świetnie grając przy tym w obronie. Na minutę przed końcem wyrównał Filip Struski. Końcówka była bardzo emocjonująca, gospodarze zanotowali kilka pomyłek przy rzutach, a przyjezdni świetnie wykonywali m.in. rzuty wolne, zapewniając sobie ostateczny triumf.

1 października o godz. 18:30 w nowej hali Politechniki Poznańskiej poznaniacy podejmą Noteć Inowrocław. Bilet wstępu na mecz do nabycia w kasie bezpośrednio przed meczem (10 zł).

Legia Warszawa - Biofarm Basket Poznań 60-64 (22:9, 18:17, 10:14, 10:24)

Legia: M. Wilczek 12, Aleksandrowicz 11, Kukiełka 11, Pacocha 9, Andrzejewski 6, Robak 5, Linowski 4, Ł. Wilczek 1, Bojko 1, Paszkiewicz 0

BBP: Struski 13, Wieloch 12, Migała 8, Smorawiński 7, Bręk 6, Metelski 6, Gruszczyński 5, Stankowski 4, Fiszer 3, Ryżek 0.